Final Results
BOYS’ 9-10 AGE GROUP
50 Meter Dash
1st place: Christopher Scherbarth 7.85
2nd place: Trapper Merrifield 7.94
400 Meter Dash
1st place: Wyatt Pfau 1: 27
100 Meter Dash
1st place: Christopher Scherbarth 17.56 1st place
Standing Long Jump
1st place: Wyatt Pfau 5’ 2.5”
2nd place: Trapper Merrifield 4’ 8”
Softball Throw
1st place: Christopher Scherbarth 103’ 1”
2nd place: Wyatt Pfau 96’ 1”
3rd place: Trapper Merrifield I5’6”
GIRLS’ 9-10 AGE GROUP
50 Meter Dash
1st place: Kascia Cochran 8.41
Softball Throw
1st place: Kascia Cochran 24’
100 Meter Dash
1st place: Kascia Cochran 19.28
BOYS’ 11-12 AGE GROUP
100 Meter Dash
1st place: Noah Mayerle 15.03
400 Meter Dash
1st place: Joshua Cochran 1.19.93
2nd place: Noah Mayerle 1.23.47
800 Meter Run
1st place: Joshua Cochran 3.27.53
2nd place: Christopher Strate 4.16.28
Standing Long Jump
1st place: Joshua Cochran 5’3”
2nd place: Noah Mayerle 5’
3rd place: Christopher Strate 4’10.5”
GIRLS’ 11-12 AGE GROUP
100 Meter Dash
1st place: Halle Ahrens 15.37
2nd place: Avery Watt 16.10
3rd place: Loran Casias 16.23
4th place: Kinzy Burke 16.25
5th place: Maggie Phelan 16.65
6th place: Amanda Scherbarth 17.72
200 Meter Dash
1st place: Loran Casias 38.18
2nd place: Kinzy Burke 42.50
3rd place: Amanda Scherbarth 43.44
Softball Throw
1st place: Halle Ahrens 77’3.5”
400 Meter Dash
1st place: Maggie Phelan 1:20.36
2nd place: Avery Watt 1:26.13
Standing Long Jump
1st place: Kinzy Burke 5’7.5”
2nd place: Maggie Phelan 5’4.5”
2nd place: Amanda Scherbarth 5’4.5
3rd place: Avery Watt 5’2.5”
4th place: Halle Ahrens 4’11”
4×100 Meter Relay
Scherbarth, Burke, Ahrens, Casias 1:08
BOYS’ 13-14 AGE GROUP
100 Meter Dash
1st place: Anthony Watt 14.69
2nd place: Aaron Cochran 15.31
3rd place: Nick Burri 17.62
200 Meter Dash
1st place: Anthony Watt 30.6
2nd place: Nick Burri 36.6
1600 Meter Run
1st place: Aaron Cochran 7:06.12
Standing Long Jump
1st place: Anthony Watt 6’8.5”
2nd place: Aaron Cochran 5’7.5”
3rd place: Nick Burri 5’8”
GIRLS’ 13-14 AGE GROUP
100 Meter Dash
1st place: Miranda Mayerle 14.81
2nd place: Paige Jones 19.00
200 Meter Dash
1st place: Miranda Mayerle 31.6
Softball Throw
1st place: Paige Jones 84’ 3.5”
800 Meter Run
1st place: Paige Jones 3:52
Standing Long Jump
1st place: Miranda Mayele 6’3.5”