2020 RBC Fair Results

Listen to this post

***DEPARTMENT***

DIVISION

First Name, Last Name, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

***4-H EXHIBITS***

CAKE DECORATING

Alexandria Trout, 2601 Jr.: Cake Decorating Unit 1, 1

McKenna Berthelson, Reserve Grand Champion, 2601 Jr.: Cake Decorating Unit 1, 2

Dawn Arnold, 2601 Jr.: Cake Decorating Unit 1, 3

Hoyt Garcia, 2601 Jr.: Cake Decorating Unit 1, 4

Miate Camargo, 2601 Jr.: Cake Decorating Unit 1, 5

Althea Halstead, 2601 Jr.: Cake Decorating Unit 1, 6

Jaciee Simmons, 2602 Int.: Cake Decorating Unit 1, 1

Jenna Pelloni, 2604 Jr.: Cake Decorating Unit 2, 1

Holt Pelloni, 2604 Jr.: Cake Decorating Unit 2, 2

Azalia Bresnak, 2604 Jr.: Cake Decorating Unit 2, 3

Nikolas Godwin, 2605 Int: Cake Decorating Unit 2, 1

Hayden Garcia, 2608 Int.: Cake Decorating Unit 3, 1

CLOTHING CONSTRUCTION

Cienna Rogers, 2803 Jr.: Beginning Clothing STEAM 1 Simple Top, 1

MacKenzie Denney, 2806 Jr.: Beginning Clothing STEAM 1 Simple Bottoms, 1

Brook Arnold, 2807 Int.: Beginning Clothing STEAM 1 Simple Bottoms, 1

Jill Ward, 2821 Jr.: Beginning Clothing STEAM 2 Dress (not formal wear), 1

Cienna Rogers, 2833 Jr.: Recycled Clothing Unit 8, 1

Hadley Franklin, 2835 Sr.: Recycled Clothing Unit 8, 1

Kolbi Franklin, 2841 Sr.: Clothing STEAM 3 Wool or Wool Blend, 1

ENTOMOLOGY

Jill Ward, 1101 Jr.: Let’s Learn About Insects, 2

FOODS AND NUTRITION

MacKenzie Denney, Grand Champion, 3001 Jr.: Cooking 101 Unit 1 No Bake Bars,Cookies, 1

James Petty, 3010 Jr.: Cooking 201 Unit 2 Quick Breads, 2

James Petty, 3013 Jr.: Cooking 201 Unit 2 Scones, 1

James Petty, 3016 Jr.: Cooking 201 Unit 2 Muffins, 1

Sierra Gomez, Grand Champion, 3027 Sr.: Cooking 301 Unit 3 Creative Yeast Bread, 1, Class Champion

HERITAGE ARTS

Brook Arnold, 3208 Int.: Non Fiber Arts (Native American beading, silver smithing, etc), 1

Brook Arnold, 3211 Int.: Knitting, 1

Jayci Chintala, 3213 Jr.: Quilting Unit 1, 1

Lauryn Shults, 3213 Jr.: Quilting Unit 1, 2

HOME DESIGN AND DECOR

Joslin Spieth, 3301 Jr.: Home Design and Decor Unit 1, 2

HORSELESS HORSE

Joslin Spieth, Reserve Grand Champion, 201 Jr.: Horseless Horse Unit 1, 2

LEATHERCRAFT

Jacob Grieser, 2001 Jr.: Intro to Leathercraft and Stamping, 1

Alexandria Trout, Grand Champion, 2004 Jr.: Beginning Leather Carving, 1

Alexandria Trout, 2004 Jr.: Beginning Leather Carving, 1

Julie Kracht, 2004 Jr.: Beginning Leather Carving, 2

Skylar Grimes, 2008 Int.: Leather Carving, 2

Zachariah Godwin, 2009 Sr.: Leather Carving, 2

Liam Olson, 2013 Jr.: Coloring and Shading, 1

Tanner Shults, 2022 Jr.: Creative Stamping, 1

Rowdy Rosendahl, 2027 Sr.: Braiding and Untooled, 2

OUTDOOR ADVENTURE

Jill Ward, 1201 Jr.: Hiking Trails, 1

PHOTOGRAPHY

Brook Arnold, Grand Champion, 2102 Int.: Focus on Photography Unit 1, 1

SHOOTING SPORTS

Dawn Arnold, 1301 Jr.: Archery, 1

Jemma Bair, 1301 Jr.: Archery, 2

John Bair, 1301 Jr.: Archery, 3

azalia Bresnak, 1301 Jr.: Archery, 4

Jacob Roberts, 1302 Int.: Archery, 1

Grace Roberts, 1303 Sr.: Archery, 1

Brighton Bair, 1303 Sr.: Archery, 2

Shane Kobald, 1303 Sr.: Archery, 3

James Petty, 1304 Jr.: Air Rifle, 1

Andrew Spieth, 1312 Sr.: .22 Rifle, 1

Luke Olson, 1328 Jr.: Archery Stand Alone, 1

Cameron Preciado, 1329 Int.: Archery Stand Alone, 1

Dixie Hall, 1340 Jr.: .22 Rifle Stand Alone, 1

Brooke Davis-Bland, 1340 Jr.: .22 Rifle Stand Alone, 2

Cody Richardson, 1341 Int.: .22 Rifle Stand Alone, 1

Dusty Hall, 1341 Int.: .22 Rifle Stand Alone, 2

Wesley Hubbard, 1341 Int.: .22 Rifle Stand Alone, 3

Raiden Oldaker-Bland, 1341 Int.: .22 Rifle Stand Alone, 4

Steven Raley, 1341 Int.: .22 Rifle Stand Alone, 5

SMALL ENGINES

Miles Franklin, Reserve Grand Champion, 1001 Jr.: Crank It Up, 2, Reserve Class Champion

SPORTFISHING

Dawn Arnold, 1401 Jr.: Take the Bait, 1

Brooke Davis-Bland, 1401 Jr.: Take the Bait, 2

Dixie Hall, 1401 Jr.: Take the Bait, 3

Dusty Hall, 1402 Int.: Take the Bait, 1

Raiden Oldaker-Bland, 1402 Int.: Take the Bait, 2

Ethan Hacking, 1410 Jr.: Take the Bait Stand Alone, 1

Thomas Theos, 1410 Jr.: Take the Bait Stand Alone, 1

Cash Leischer-Fromang, 1411 Int.: Take the Bait Stand Alone, 1

VISUAL ARTS

Jill Ward, 2507 Jr.: Sketch Crossroads, 1

Kolbi Franklin, Grand Champion, 2509 Sr.: Sketch Crossroads, 1, Class Champion

Andrew Spieth, 2509 Sr.: Sketch Crossroads, 2

WILDLIFE

Jill Ward, 1501 Jr: The Worth of Wild Root, 1

***4-H/FFA BEEF***

BEEF SHOWMANSHIP

Corbin Lucero, 11-01: Senior Showmanship /11-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 3

Kastyn Dembowski, 11-01: Senior Showmanship /11-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 4

Garrett Edinger, 11-01: Senior Showmanship /11-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 6

Marryn Shults, 11-01: Senior Showmanship /11-01.02: Senior Showmanship – Show Class 2, 1

Kolbi Franklin, 11-01: Senior Showmanship /11-01.02: Senior Showmanship – Show Class 2, 2

Kaden Franklin, 11-01: Senior Showmanship /11-01.02: Senior Showmanship – Show Class 2, 5

Charlie Rogers, 11-02: Intermediate Showmanship /11-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 1

Matthew Willey, 11-02: Intermediate Showmanship /11-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 5

Shane Edinger, 11-02: Intermediate Showmanship /11-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 6

Hayden Shults, 11-02: Intermediate Showmanship /11-02.02: Intermediate Showmanship – Show Class 2, 2

Leah Wood, 11-02: Intermediate Showmanship /11-02.02: Intermediate Showmanship – Show Class 2, 3

Montey Franklin, 11-02: Intermediate Showmanship /11-02.02: Intermediate Showmanship – Show Class 2, 4

Cienna Rogers, 11-03: Junior Showmanship /11-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 1

Hattie Brennan, 11-03: Junior Showmanship /11-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 2

FEEDER BEEF

Leah Wood, 11-11: Feeder Beef (under 1050 lbs) /11-11.01: Feeder Beef (under 1050 lbs) – Show Class 1, 1

Shane Edinger, 11-11: Feeder Beef (under 1050 lbs) /11-11.01: Feeder Beef (under 1050 lbs) – Show Class 1, 2

MARKET BEEF

Marryn Shults, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.01: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 1, 1

Hayden Shults, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.01: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 1, 2

Kastyn Dembowski, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.01: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 1, 3

Charlie Rogers, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.02: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 2, 1

Kastyn Dembowski, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.02: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 2, 2

Garrett Edinger, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.02: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 2, 3

Hattie Brennan, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.02: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 2, 4

Hattie Brennan, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.02: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 2, 5

Leah Wood, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.03: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 3, 1

Shane Edinger, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.03: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 3, 2

carlos Ruiz, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.03: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 3, 3

Corbin Lucero, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.04: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 4, 1

Kaden Franklin, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.04: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 4, 2

Montey Franklin, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.04: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 4, 3

Corbin Lucero, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.05: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 5, 1

Kolbi Franklin, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.05: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 5, 2

Hayden Shults, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.05: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 5, 3

Deana Wood, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.06: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 6, 1

Cienna Rogers, 11-10: Market Beef (1050 lbs or more) /11-10.06: Market Beef (1050 lbs or more) – Show Class 6, 2

***4-H/FFA DAIRY***

DAIRY

Matthew Willey, 11-21: Dairy Cow /11-21.01: Dairy Cow – Show Class 1, 1

DAIRY SHOWMANSHIP

Matthew Willey, 11-02: Intermediate Showmanship /11-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 1

***4-H/FFA GOAT***

BREEDING MEAT GOAT

Spencer Gates, 14-18: Meat Doeling 0-6 Months, 1

Tatumn Kennedy, 14-18: Meat Doeling 0-6 Months, 2

Nick Gates, 14-18: Meat Doeling 0-6 Months, 4

Garrett Edinger, 14-18: Meat Doeling 0-6 Months, 5

Joslin Spieth, 14-18: Meat Doeling 0-6 Months ,

Matthew Willey, 14-19: Meat Doeling 6-12 Months, 2

Cutler Mergelman, 14-19: Meat Doeling 6-12 Months, 3

Adeline Hill, 14-19: Meat Doeling 6-12 Months ,

Joslin Spieth, 14-20: Meat Doe 12 Months or Older, 1

Joslin Spieth, 14-20: Meat Doe 12 Months or Older, 2

Joslin Spieth, 14-21: Meat Junior Buck 0-6 Months, 1

Joslin Spieth, 14-23: Meat Buck 12 Months or Older ,

FEEDER GOAT

Kastyn Dembowski, 14-11: Feeder Goat (under 60 lbs) /14-11.01: Feeder Goat (under 60 lbs) – Show Class 1, 1

GOAT SHOWMANSHIP

Rylee Allred, 14-01: Senior Showmanship /14-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 1

Tatumn Kennedy, 14-01: Senior Showmanship /14-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 1

Garrett Edinger, 14-01: Senior Showmanship /14-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 2

Dawson Willey, 14-01: Senior Showmanship /14-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 3

Whitney Rusher, 14-01: Senior Showmanship /14-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 4

Kastyn Dembowski, 14-01: Senior Showmanship /14-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 5

Matthew Willey, 14-02: Intermediate Showmanship /14-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 2

Clay Allred, 14-02: Intermediate Showmanship /14-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 4

Justin Allred, 14-02: Intermediate Showmanship /14-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 5

Ryann Mergelman, 14-02: Intermediate Showmanship /14-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 6

Spencer Gates, 14-02: Intermediate Showmanship /14-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1 ,

Chance Allred, 14-03: Junior Showmanship /14-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 1

Cienna Rogers, 14-03: Junior Showmanship /14-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 2

Nick Gates, 14-03: Junior Showmanship /14-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 3

Adeline Hill, 14-03: Junior Showmanship /14-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 4

Cutler Mergelman, 14-03: Junior Showmanship /14-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 5

Jill Ward, 14-03: Junior Showmanship /14-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 6

MARKET GOAT

Nick Gates, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.01: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 1, 1

Tatumn Kennedy, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.01: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 1, 2

Whitney Rusher, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.01: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 1, 3

Kastyn Dembowski, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.01: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 1, 4

Spencer Gates, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.02: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 2, 1

Tatumn Kennedy, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.02: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 2, 2

Kailynn Watson, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.02: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 2, 3

Cienna Rogers, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.02: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 2, 4

Clay Allred, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.02: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 2, 5

Chance Allred, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.02: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 2, 6

Nick Gates, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.03: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 3, 1

Spencer Gates, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.03: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 3, 2

Matthew Willey, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.03: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 3, 3

Cienna Rogers, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.03: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 3, 4

Adeline Hill, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.03: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 3, 5

Shane Edinger, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.03: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 3, 6

Cutler Mergelman, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.04: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 4, 1

Matthew Willey, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.04: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 4, 2

Charlie Rogers, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.04: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 4, 3

Kailynn Watson, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.04: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 4, 4

Adeline Hill, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.04: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 4, 5

Ryann Mergelman, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.04: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 4, 6

Dawson Willey, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.05: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 5, 1

Charlie Rogers, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.05: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 5, 2

Dawson Willey, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.05: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 5, 3

Cutler Mergelman, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.05: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 5, 4

Brielle Lucero, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.05: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 5, 5

Teagan Smith, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.05: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 5, 6

Justin Allred, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.06: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 6, 1

Shane Edinger, 14-10: Market Goat (60 lbs or more) /14-10.06: Market Goat (60 lbs or more) – Show Class 6, 3

***4-H/FFA POULTRY***

CHICKEN SHOW BIRDS

Eli Bennett, 15-23: Chicken Show Birds, 1

Jayci Chintala, 15-23: Chicken Show Birds, 2

Jill Ward, 15-23: Chicken Show Birds, 3

MARKET CHICKENS

Jayci Chintala, 15-10: Roaster Chicken (min 6 lbs), 1

Jayci Chintala, 15-10: Roaster Chicken (min 6 lbs), 2

Hayden Garcia, 15-11: Fryer Chickens Pen of 3 (min 3 lbs), 1

Eli Bennett, 15-11: Fryer Chickens Pen of 3 (min 3 lbs), 2

Jill Ward, 15-11: Fryer Chickens Pen of 3 (min 3 lbs), 3

Hayden Garcia, 15-11: Fryer Chickens Pen of 3 (min 3 lbs), 4

MARKET GAME BIRD

Elijah Rundberg, 15-16: Pheasant (min. 1lb), 1

Hoyt Garcia, 15-16: Pheasant (min. 1lb), 2

Elijah Rundberg, 15-16: Pheasant (min. 1lb), 3

Hoyt Garcia, 15-16: Pheasant (min. 1lb), 4

Jill Ward, 15-17: Quail (min. 3.5 oz), 1

Matthew Willey, 15-17: Quail (min. 3.5 oz), 2

Matthew Willey, 15-17: Quail (min. 3.5 oz), 3

Dylan Rundberg, 15-17: Quail (min. 3.5 oz), 4

MARKET TURKEY

Miles Franklin, 15-18: Turkey (min wt 14 lbs), 1

Trey Lewis, 15-18: Turkey (min wt 14 lbs), 2

Miles Franklin, 15-18: Turkey (min wt 14 lbs), 3

POULTRY BREEDING

Jill Ward, 15-21: Poultry Breeding Project Male, 1

Jill Ward, 15-22: Game Bird Breeding Pair, 1

POULTRY SHOWMANSHIP

Hayden Garcia, 15-02: Intermediate Showmanship /15-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 1

Matthew Willey, 15-02: Intermediate Showmanship /15-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 2

Jayci Chintala, 15-03: Junior Showmanship /15-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 1

Hoyt Garcia, 15-03: Junior Showmanship /15-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 2

Eli Bennett, 15-03: Junior Showmanship /15-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 3

Elijah Rundberg, 15-03: Junior Showmanship /15-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 4

Dylan Rundberg, 15-03: Junior Showmanship /15-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 5

Trey Lewis, 15-03: Junior Showmanship /15-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 6

***4-H/FFA RABBIT***

RABBIT SHOWMANSHIP

Nevaeh LeBlanc, 16-01: Senior Showmanship /16-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 1

Hayden Garcia, 16-02: Intermediate Showmanship /16-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 1

Stetson Mayes, 16-02: Intermediate Showmanship /16-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 2

Hoyt Garcia, 16-03: Junior Showmanship /16-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 1

Kayleigh Boone, 16-03: Junior Showmanship /16-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 2

Joslin Spieth, 16-03: Junior Showmanship /16-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 3

Miate Camargo, 16-03: Junior Showmanship /16-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 4

Josh Simmons, 16-03: Junior Showmanship /16-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 5

***4-H/FFA SHEEP***

BREEDING LAMB

Pearl North Dodd, 13-20: Breeding Ewe, 1

Johnny Allmon, 13-21: Breeding Ram, 1

FEEDER LAMB

Taylor Kirkpatrick, 13-11: Feeder Lamb (under 100 lbs) /13-11.01: Feeder Lamb (under 100 lbs) – Show Class 1, 1

MARKET LAMB

Braydin Raley, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.01: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 1, 1

Dylan Rundberg, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.01: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 1, 2

Davin Rust, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.01: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 1, 3

Braydin Raley, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.01: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 1, 4

John Raley, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.01: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 1, 5

Steven Raley, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.01: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 1, 6

Tatumn Kennedy, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.02: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 2, 1

Brielle Lucero, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.02: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 2, 2

Brielle Lucero, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.02: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 2, 3

Dylan Rundberg, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.02: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 2, 4

Nevaeh LeBlanc, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.02: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 2, 5

Jasmine Preciado, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.02: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 2, 6

Andrew Dorris, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.03: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 3, 1

Ryann Mergelman, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.03: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 3, 2

Elijah Rundberg, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.03: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 3, 3

Anthony Dorris, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.03: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 3, 4

Elijah Rundberg, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.03: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 3, 5

Leah Wood, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.03: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 3, 6

Ryann Mergelman, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.04: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 4, 1

Kacie Lapp, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.04: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 4, 2

Tatumn Kennedy, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.04: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 4, 3

Rachel Elder, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.04: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 4, 4

Mollee Vroman, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.04: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 4, 5

Jasmine Preciado, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.04: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 4, 6

Andrew Dorris, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.05: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 5, 1

Kacie Lapp, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.05: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 5, 2

Sierra Gomez, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.05: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 5, 3

Sierra Gomez, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.05: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 5, 4

Teagan Smith, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.05: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 5, 5

Leah Wood, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.05: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 5, 6

Nevaeh LeBlanc, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.06: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 6, 1

Teagan Smith, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.06: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 6, 2

Adeline Hill, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.06: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 6, 3

Mollee Vroman, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.06: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 6, 4

Cameron Preciado, 13-10: Market Lamb (100 lbs or more) /13-10.06: Market Lamb (100 lbs or more) – Show Class 6, 5

SHEEP SHOWMANSHIP

Kacie Lapp, 13-01: Senior Showmanship /13-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 1

Tatumn Kennedy, 13-01: Senior Showmanship /13-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 2

Sierra Gomez, 13-01: Senior Showmanship /13-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 3

Nevaeh LeBlanc, 13-01: Senior Showmanship /13-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 4

Anthony Dorris, 13-01: Senior Showmanship /13-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 5

Andrew Dorris, 13-01: Senior Showmanship /13-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 6

Ryann Mergelman, 13-02: Intermediate Showmanship /13-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 1

Braydin Raley, 13-02: Intermediate Showmanship /13-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 2

Jasmine Preciado, 13-02: Intermediate Showmanship /13-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 3

Jade Miller, 13-02: Intermediate Showmanship /13-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 4

Cameron Preciado, 13-02: Intermediate Showmanship /13-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 5

Steven Raley, 13-02: Intermediate Showmanship /13-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 6

Brielle Lucero, 13-03: Junior Showmanship /13-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 2

Rachel Elder, 13-03: Junior Showmanship /13-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 3

Taylor Kirkpatrick, 13-03: Junior Showmanship /13-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 4

Mollee Vroman, 13-03: Junior Showmanship /13-03.02: Junior Showmanship – Show Class 2, 1

Owen Etchart, 13-03: Junior Showmanship /13-03.02: Junior Showmanship – Show Class 2, 5

Adeline Hill, 13-03: Junior Showmanship /13-03.02: Junior Showmanship – Show Class 2, 6

***4-H/FFA SWINE***

FEEDER SWINE

Kastyn Dembowski, 12-11: Feeder Swine (under 230 lbs) /12-11.01: Feeder Swine (under 230 lbs) – Show Class 1, 1

Jace Vroman, 12-11: Feeder Swine (under 230 lbs) /12-11.01: Feeder Swine (under 230 lbs) – Show Class 1, 2

Taylor Kirkpatrick, 12-11: Feeder Swine (under 230 lbs) /12-11.01: Feeder Swine (under 230 lbs) – Show Class 1, 3

Johnny Allmon, 12-11: Feeder Swine (under 230 lbs) /12-11.01: Feeder Swine (under 230 lbs) – Show Class 1, 4

MARKET SWINE

Dixie Hall, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.01: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 1, 1

Teijah Hall, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.01: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 1, 2

Braxton Hall, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.01: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 1, 3

Makenzie Hill, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.01: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 1, 4

Taylor Kirkpatrick, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.01: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 1, 5

Davin Rust, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.01: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 1, 6

Marryn Shults, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.02: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 2, 1

Ryann Mergelman, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.02: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 2, 2

Braxton Shaffer, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.02: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 2, 3

Cutler Mergelman, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.02: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 2, 4

Kastyn Dembowski, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.02: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 2, 5

Aubriana Tapia, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.02: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 2, 6

Gentrie Plummer, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.03: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 3, 1

Kinlie Plummer, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.03: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 3, 2

Porter Hossack, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.03: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 3, 3

Braxton Shaffer, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.03: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 3, 4

Tilden Gates, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.03: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 3, 5

Hayden Shults, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.03: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 3, 6

Gentrie Plummer, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.04: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 4, 1

Kolton Wilczek, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.04: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 4, 2

Sierra Gomez, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.04: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 4, 3

Clay Allred, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.04: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 4, 4

Kasen LeBleu, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.04: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 4, 5

Ellie Hossack, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.04: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 4, 6

Porter Hossack, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.05: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 5, 1

Ellie Hossack, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.05: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 5, 2

Lexi LeBleu, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.05: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 5, 3

Rylee Allred, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.05: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 5, 4

Jade Miller, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.05: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 5, 5

Cameron Preciado, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.05: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 5, 6

Jace Vroman, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.06: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 6, 1

Ryann Mergelman, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.06: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 6, 2

Sierra Gomez, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.06: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 6, 3

Madison Kindler, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.06: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 6, 4

Tilden Gates, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.06: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 6, 5

Tyson Lewis, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.06: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 6, 6

Kacey Allred, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.07: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 7, 1

Brooklyn Griggs, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.07: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 7, 2

Justin Allred, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.07: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 7, 3

TyLee Fielder, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.07: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 7, 4

Marryn Shults, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.08: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 8, 1

Clay Allred, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.08: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 8, 2

Drake Miller, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.08: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 8, 3

Kacey Allred, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.08: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 8, 4

Kanden LeBleu, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.09: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 9, 1

Justin Allred, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.09: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 9, 2

Cooper Fielder, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.09: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 9, 3

TyLee Fielder, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.09: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 9, 4

Justin Henderson, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.09: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 9, 5

Justin Henderson, 12-10: Market Swine (230 lbs or more) /12-10.09: Market Swine (230 lbs or more) – Show Class 9, 6

SWINE SHOWMANSHIP

Kastyn Dembowski, 12-01: Senior Showmanship /12-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 3

Kasen LeBleu, 12-01: Senior Showmanship /12-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 5

Justin Henderson, 12-01: Senior Showmanship /12-01.01: Senior Showmanship – Show Class 1, 6

Porter Hossack, 12-01: Senior Showmanship /12-01.02: Senior Showmanship – Show Class 2, 1

Madison Kindler, 12-01: Senior Showmanship /12-01.02: Senior Showmanship – Show Class 2, 2

Marryn Shults, 12-01: Senior Showmanship /12-01.02: Senior Showmanship – Show Class 2, 4

Jace Vroman, 12-02: Intermediate Showmanship /12-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 2

Braxton Shaffer, 12-02: Intermediate Showmanship /12-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 5

Aubriana Tapia, 12-02: Intermediate Showmanship /12-02.01: Intermediate Showmanship – Show Class 1, 6

Ryann Mergelman, 12-02: Intermediate Showmanship /12-02.02: Intermediate Showmanship – Show Class 2, 1

Ellie Hossack, 12-02: Intermediate Showmanship /12-02.02: Intermediate Showmanship – Show Class 2, 3

Hayden Shults, 12-02: Intermediate Showmanship /12-02.02: Intermediate Showmanship – Show Class 2, 4

Kinlie Plummer, 12-03: Junior Showmanship /12-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 2

Brooklyn Griggs, 12-03: Junior Showmanship /12-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 4

Chance Allred, 12-03: Junior Showmanship /12-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 5

Kacey Allred, 12-03: Junior Showmanship /12-03.01: Junior Showmanship – Show Class 1, 6

Gentrie Plummer, 12-03: Junior Showmanship /12-03.02: Junior Showmanship – Show Class 2, 1

Cutler Mergelman, 12-03: Junior Showmanship /12-03.02: Junior Showmanship – Show Class 2, 3

***DEPARTMENT***

DIVISION

First Name, Last Name, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

***ART***

ACRYLIC/OIL – HIGH SCHOOL

Kolbi Franklin, Grand Champion, 6-03: Portrait, 1

ACRYLIC/OIL – PEEWEE (7 & UNDER)

Dustin Ward, 6-06: Abstract, 1

Keera Simmon, 6-06: Abstract, 2

Keera Simmon, 6-06: Abstract, 3

ACRYLIC/OIL – SENIORS (75+)

Dorthy Collins, 6-01: Landscape, 3

Dorthy Collins, Reserve Grand Champion, 6-04: Animal, 2

Dorthy Collins, Grand Champion, 6-05: Floral, 1

ACRYLIC/OIL – YOUTH (14 & UNDER)

Hayden Garcia, 6-01: Landscape, 1

Hayden Garcia, 6-01: Landscape, 2

Hayden Garcia, 6-01: Landscape, 3

Hayden Garcia, Grand Champion, 6-02: Still Life, 1

Hayden Garcia, 6-02: Still Life, 2

Hayden Garcia, 6-02: Still Life, 3

Josh Simmons, 6-02: Still Life, 4

Miate Camargo, Grand Champion, 6-04: Animal, 1

Dawn Arnold, Reserve Grand Champion, 6-04: Animal, 2

Hayden Garcia, 6-04: Animal, 3

Hayden Garcia, Grand Champion, 6-05: Floral, 1, Class Champion

Jaciee Simmons, 6-05: Floral, 2

Hayden Garcia, 6-06: Abstract, 1

Jill Ward, 6-06: Abstract, 2

Hayden Garcia, 6-06: Abstract, 3

Jill Ward, 6-06: Abstract, 4

CRAYONS – PEEWEE (7 & UNDER)

Rachel Petty, 6-27: Still Life, 1

Rachel Petty, Reserve Grand Champion, 6-29: Animal, 1

CRAYONS – YOUTH (14 & UNDER)

Dawn Arnold, Reserve Grand Champion, 6-26: Landscape, 2

Dawn Arnold, Grand Champion, 6-31: Abstract, 1

MIXED MEDIA – PEEWEE (7 & UNDER)

Arius Theos, 6-33: Still Life, 1

Rachel Petty, 6-35: Animal, 2

Thomas Theos, 6-37: Abstract, 1

PASTELS – YOUTH (14 & UNDER)

Jaciee Simmons, 6-16: Animal, 1

PENCIL, PEN & INK – HIGH SCHOOL

Nora Gianinetti, 6-19: Landscape, 1

Nora Gianinetti, 6-19: Landscape, 2

Nora Gianinetti, 6-19: Landscape, 3

Rowdy Rosendahl, 6-21: Portrait, 1

Rowdy Rosendahl, 6-21: Portrait, 3

Nora Gianinetti, Reserve Grand Champion, 6-22: Animal, 1

Rowdy Rosendahl, 6-22: Animal, 2

Nora Gianinetti, 6-22: Animal, 3

Nora Gianinetti, 6-23: Floral, 1

PENCIL, PEN & INK – PEEWEE (7 & UNDER)

Rachel Petty, 6-22: Animal, 1

PENCIL, PEN & INK – SENIORS (61-74)

Layne Wardell, Grand Champion, 6-21: Portrait, 1

Layne Wardell, Reserve Grand Champion, 6-21: Portrait, 2

Barbara Urbanik, 6-21: Portrait, 3

Barbara Urbanik, 6-21: Portrait, 4

Barbara Urbanik, 6-21: Portrait, 5

Barbara Urbanik, 6-22: Animal, 1

Barbara Urbanik, 6-22: Animal, 2

Barbara Urbanik, 6-22: Animal, 3

PENCIL, PEN & INK – YOUTH (14 & UNDER)

Jill Ward, 6-21: Portrait, 1

Jill Ward, 6-22: Animal, 2

Cienna Rogers, 6-23: Floral, 1

SCULPTURE ART – HIGH SCHOOL

Nora Gianinetti, 6-50: Clay, 1

Nora Gianinetti, 6-50: Clay, 2

SCULPTURE ART – YOUTH (14 & UNDER)

Hayden Garcia, Grand Champion, 6-50: Clay, 1, Class Champion

Brook Arnold, Grand Champion, Reserve Grand Champion, 6-51: Metal, 1, Class Champion

WATERCOLOR – PEEWEE (7 & UNDER)

Cambrey Rogers, 6-10: Animal, 1

Arius Theos, Grand Champion, 6-11: Floral, 1

Dustin Ward, 6-12: Abstract, 1

WATERCOLOR – YOUTH (14 & UNDER)

Cienna Rogers, Reserve Grand Champion, 6-07: Landscape, 1

Jill Ward, 6-08: Still Life, 2

Jill Ward, 6-10: Animal, 1

***BEEF – OPEN***

BEEF CATTLE

Lillie Potter, 11-01: Female, calved in current year, 1

Jill Ward, 11-01: Female, calved in current year, 2

Cooper Hill, 11-01: Female, calved in current year, 3

Paisley Potter, 11-04: Bull, calved current year, 1

***CAKE DECORATING CONTEST***

CAKE DECORATING CONTEST

Dawn Arnold, Grand Champion, 410 Jr.: Edible Cake Unit 1, 1, Class Champion

Hoyt Garcia, 410 Jr.: Edible Cake Unit 1, 2

Miate Camargo, 410 Jr.: Edible Cake Unit 1, 3

Jaciee Simmons, 411 Int.: Edible Cake Unit 1, 1

Jenna Pelloni, 413 Jr.: Single Layered Cake Unit 2, 1

Holt Pelloni, 413 Jr.: Single Layered Cake Unit 2, 2

Nikolas Godwin, 414 Int.: Single Layered Cake Unit 2, 1

Hayden Garcia, 417 Int.: Two Layered Cake Unit 3, 1

***DOG TRIALS CONTEST***

DOG OBEDIENCE

Alexandria Trout, 510: Beginner Novice A, 1

Miles Franklin, 510: Beginner Novice A, 2

Joslin Spieth, 511: Beginner Novice B, 1

Eva Scritchfield, 515: Novice B, 1

DOG RALLY

Alexandria Trout, 532: Rally Novice A, 1

Miles Franklin, 532: Rally Novice A, 2

Eva Scritchfield, 533: Rally Novice B ,

Joslin Spieth, 533: Rally Novice B ,

DOG SHOWMANSHIP

Alexandria Trout, 500: Junior Novice Showmanship, 1

Miles Franklin, 500: Junior Novice Showmanship, 2

Joslin Spieth, 500: Junior Novice Showmanship, 3

Eva Scritchfield, 503: Intermediate Open Showmanship, 1

***FASHION REVUE***

RECYCLED CLOTHING

Cienna Rogers, Junior, 1

STEAM 1 JUNIOR

MacKenzie Denney, 449: Fashion Revue /STEAM Unit 1 Junior, 1

Cienna Rogers, Beginning Clothing – Simple Top, 1

STEAM UNIT 1 INTERMEDIATE

Brook Arnold, Grand Champion, Beginning Clothing – Simple Bottom, 1

STEAM UNIT 2 JUNIOR

Jill Ward, Beginning Clothing – Dress (not formal wear), 1

STEAM UNIT 3 SENIOR

Kolbi Franklin, Grand Champion, Clothing – Wool /Wool Blend, 1, Class Champion

***FLOWERS***

CUT FLOWERS SENIORS (61 TO 74)

Karen Arnold, 2-02: 2 Coneflowers, Any Color, 1

Ellen Reichert, 2-02: 2 Coneflowers, Any Color, 2

Connie Kelley, 2-02: 2 Coneflowers, Any Color, 3

Connie Kelley, 2-05: 5 Black Eyed Susan’s, 1

Connie Kelley, 2-06: 4 Calendula, 1

Connie Kelley, Reserve Grand Champion, 2-08: Cosmos – 3 Sprays, 1

Ella Abeyta, 2-08: Cosmos – 3 Sprays, 2

Ella Abeyta, 2-09: 1 Dahlia, large (over 8″), 1

Phyllis Lake, 2-18: Gladiolus, Red (1 Spike), 1

Elaine Jordan, Grand Champion, 2-19: Gladiolus, Violet or Purple (1 Spike), 1

Connie Kelley, 2-20: Gladiolus, Yellow (1 Spike), 1

Ella Abeyta, 2-20: Gladiolus, Yellow (1 Spike), 2

Connie Kelley, 2-24: Day Lilies, 1

Ella Abeyta, 2-24: Day Lilies, 2

Ellen Reichert, 2-25: True Lily – Single, 1

Elaine Jordan, 2-27: 4 Marigold, French (small), 1

Connie Kelley, 2-27: 4 Marigold, French (small), 2

Ella Abeyta, 2-29: 6 Pansies in a basket or bowl, must have face, 1

Karen Arnold, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 1

Karen Arnold, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 2

Connie Kelley, 2-34: Phlox, Summer-flowering garden (1 stem), 1

Connie Kelley, 2-35: 4 Pinks, 1

Ella Abeyta, 2-35: 4 Pinks, 2

Ella Abeyta, 2-36: 4 Poppies, California, 1

Connie Kelley, 2-45: 4 Snapdragons, 1

Elaine Jordan, 2-45: 4 Snapdragons, 2

Ella Abeyta, 2-49: 6 Violas, 1

Connie Kelley, 2-53: Domesticated Sunflower (flowering, 1 bloom), 1

Ellen Reichert, 2-55: Any Other Flower, 1

Ellen Reichert, 2-55: Any Other Flower, 2

Connie Kelley, 2-55: Any Other Flower, 3

Ellen Reichert, 2-55: Any Other Flower, 4

CUT FLOWERS – ADULT

Katie Day, 2-05: 5 Black Eyed Susan’s, 1

Jewell Kindler, 2-08: Cosmos – 3 Sprays, 1

Jewell Kindler, 2-12: 4 Daisies, Gloriosa, 1

Jewell Kindler, Grand Champion, 2-29: 6 Pansies in a basket or bowl, must have face, 1

Katie Day, Reserve Grand Champion, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 1

Jewell Kindler, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 2

Katie Day, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 3

Jewell Kindler, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 4

Jewell Kindler, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 5

Jewell Kindler, 2-49: 6 Violas, 1

Katie Day, 2-53: Domesticated Sunflower (flowering, 1 bloom), 1

CUT FLOWERS – PEEWEE (7 & UNDER)

Dalis Jo Collins, Grand Champion, 2-29: 6 Pansies in a basket or bowl, must have face, 1

CUT FLOWERS – SENIORS (75+)

Kay Bivens, Grand Champion, 2-30: 4 Petunias, single blossom, must have stem and foliage, 1

Dorothy Chappell, 2-40: 1 Rose, Tea Open Bloom, Any Color, 1

Dorothy Chappell, 2-41: 1 Rose, Any Color Tea (bud), 2

Dorothy Chappell, 2-44: 1 Rose, miniature, any kind, 1

Sally Collins, 2-45: 4 Snapdragons, 2

Kay Bivens, Reserve Grand Champion, 2-49: 6 Violas, 1

Kay Bivens, 2-49: 6 Violas, 2

CUT FLOWERS – YOUTH (UNDER 14)

Hayden Garcia, Grand Champion, 2-53: Domesticated Sunflower (flowering, 1 bloom), 1

POTTED PLANTS – PEEWEE (7 & UNDER)

Dalis Jo Collins, Grand Champion, 2-59: Potted Plants, Colored Foliage, 1

POTTED PLANTS – SENIORS (61 TO 74)

Stephanie Oldland, 2-59: Potted Plants, Colored Foliage, 1

Ellen Reichert, Grand Champion, Best of Show, 2-60: Potted Plants, Green Foliage, 1

Karen Arnold, 2-60: Potted Plants, Green Foliage, 2

Karen Arnold, Reserve Grand Champion, 2-64: Potted Plants, Any Other Kind, 1

POTTED PLANTS – SENIORS (75+)

Dorothy Chappell, Reserve Grand Champion, 2-57: Potted Plants, Cacti, 1

Sally Collins, Grand Champion, 2-58: Potted Plants, Succulent, 1

Sally Collins, 2-59: Potted Plants, Colored Foliage, 1

POTTED PLANTS – YOUTH (UNDER 14)

Hayden Garcia, Grand Champion, 2-57: Potted Plants, Cacti, 1

Hayden Garcia, 2-60: Potted Plants, Green Foliage, 1

Hayden Garcia, Reserve Grand Champion, 2-64: Potted Plants, Any Other Kind, 1

***FOODS – FARM PRODUCTS***

DAIRY – ADULT

Tiffany Rosendahl, Grand Champion, 3-05: Cow Milk, 1 pint, 1

EGGS – ADULT

Lori Chintala, 3-01: One Dozen White Chicken, 2

Ann Franklin, Grand Champion, 3-03: One Dozen Green Chicken, 1

Elizabeth Hubbard, 3-03: One Dozen Green Chicken, 2

Tiffany Rosendahl, Reserve Grand Champion, 3-04: One Dozen other than Chicken, 1

Ann Franklin, 3-04: One Dozen other than Chicken, 2

EGGS – PEEWEE (7 & UNDER)

Cambrey Rogers, Grand Champion, 3-03: One Dozen Green Chicken, 1

Dalis Jo Collins, 3-03: One Dozen Green Chicken, 2

Milo Brennan, Reserve Grand Champion, 3-04: One Dozen other than Chicken, 1

EGGS – SENIORS (61 TO 74)

Peg Wood, Grand Champion, 3-02: One Dozen Brown Chicken, 1

EGGS – SENIORS (75+)

Sally Collins, Grand Champion, 3-04: One Dozen other than Chicken, 1

EGGS – YOUTH (14 & UNDER)

Hayden Garcia, Grand Champion, 3-01: One Dozen White Chicken, 1

Charlie Rogers, Grand Champion, 3-02: One Dozen Brown Chicken, 1

Hayden Garcia, 3-02: One Dozen Brown Chicken, 2

Cienna Rogers, 3-02: One Dozen Brown Chicken, 3

Hayden Garcia, 3-02: One Dozen Brown Chicken, 4

Jayci Chintala, 3-02: One Dozen Brown Chicken, 5

Hayden Garcia, Reserve Grand Champion, 3-03: One Dozen Green Chicken, 1

Miles Franklin, Reserve Grand Champion, 3-03: One Dozen Green Chicken, 2, Reserve Class Champion

Jayci Chintala, 3-03: One Dozen Green Chicken ,

HONEY – SENIORS (61 TO 74)

Ellen Reichert, Grand Champion, 3-18: Jar of Extracted Honey, 1

Claude Wood, Reserve Grand Champion, 3-18: Jar of Extracted Honey, 2

SAUSAGE – SENIORS (61 TO 75)

Ellen Reichert, Grand Champion, 3-16: Pork, 2 links, 1

SOAP – ADULT

Mariana Szoke, Grand Champion, Best of Show, 3-13: 1 Bar Homemade, from scratch, 1

Elizabeth Hubbard, 3-13: 1 Bar Homemade, from scratch, 2

Elizabeth Hubbard, Reserve Grand Champion, 3-14: Miscellaneous Soap, 1

***FOODS – MISCELLANEOUS FOODS***

MISCELLANEOUS – SENIORS (61 TO 74)

Linda L Jones, Grand Champion, 3-01: Herbs, dried 1/4 cup, 1

Karen Arnold, Reserve Grand Champion, 3-01: Herbs, dried 1/4 cup, 2

Linda L Jones, 3-01: Herbs, dried 1/4 cup, 3

Karen Arnold, Grand Champion, 3-09: Homemade Wine, 1 bottle, 1

Karen Arnold, Reserve Grand Champion, 3-09: Homemade Wine, 1 bottle, 2

Karen Arnold, 3-09: Homemade Wine, 1 bottle, 3

MISCELLANEOUS – SENIORS (75+)

Jean Wood, Grand Champion, 3-02: Spices, dried 1/4 cup, 1

***FOODS – PANTRY STORES***

FRUITS & JUICES – SENIORS (61 TO 74)

Karen Arnold, Reserve Grand Champion, 3-10: Syrup, 1

FRUITS & JUICES – SENIORS (75+)

Donna Collins, 3-07: Applesauce, 1

Mary Whalin, Reserve Grand Champion, 3-08: Tomatoes, 1

Dorothy Chappell, Grand Champion, 3-10: Syrup, 1

JAMS – SENIORS (75+)

Dorothy Chappell, Reserve Grand Champion, 3-52: Any Other Jam, 2

JAMS – YOUTH (14 & UNDER)

Dixie Hall, Reserve Grand Champion, 3-50: Plum Jam, 1

JELLY – ADULT

Jewell Kindler, 3-38: Choke Cherry Jelly, 1

Jewell Kindler, Reserve Grand Champion, 3-40: Grape Jelly, 1

Jewell Kindler, Grand Champion, 3-44: Any Other Jelly, 1

JELLY – SENIORS (61 TO 74)

Karen Arnold, Grand Champion, 3-38: Choke Cherry Jelly, 1

JELLY – SENIORS (75+)

Jean Wood, Grand Champion, 3-38: Choke Cherry Jelly, 1

MISCELLANEOUS – ADULT

Brittany Chintala, Reserve Grand Champion, 3-58: Apple Butter, 2

MISCELLANEOUS – SENIORS (75+)

Jean Wood, Grand Champion, 3-57: Any Other Preserves, 1

PICKLED FOODS – SENIORS (75+)

Jean Wood, 3-27: Sweet Cucumber Pickles, 1

Jean Wood, Grand Champion, 3-31: Bread & Butter Cucumber Pickles, 1

Jean Wood, Reserve Grand Champion, 3-35: Any Other Pickled Product, 1

Jean Wood, 3-36: Salsa (include ingredients), 1

VEGETABLES & MEATS – SENIORS (75+)

Donna Collins, Reserve Grand Champion, 3-17: Tomatoes, Stewed, 1

Mary Whalin, Grand Champion, Best of Show, 3-23: Any Other Vegetable, 1

Jean Wood, 3-23: Any Other Vegetable, 2

***FOODS – BAKED GOODS ***

CAKES – SENIORS (75+)

Mary Whalin, Grand Champion, Best of Show, 3-11: Angel Food Cake, 1

Lori Farris, Reserve Grand Champion, 3-21: Any Other Cake, 1

CAKES – YOUTH (14 & UNDER)

Sam Hightower, Grand Champion, Best of Show, 3-17: Fancy Decorated Cake (no size requirements), 1

Sam Hightower, Reserve Grand Champion, 3-17: Fancy Decorated Cake (no size requirements), 2

Dawn Arnold, 3-17: Fancy Decorated Cake (no size requirements), 3

CANDIES – SENIORS (61-74)

Rose Cochran, Grand Champion, 3-59: Fudge, 6 pieces, 1

CANDIES – SENIORS (75+)

Donna Collins, Reserve Grand Champion, 3-58: Peanut Brittle, 6 pieces, 1

Jean Wood, Grand Champion, 3-59: Fudge, 6 pieces, 1

COOKIES – ADULT

Jewell Kindler, 3-50: Chocolate Chip Cookies, 1/2 dozen, 1

Pamela Lopez, 3-50: Chocolate Chip Cookies, 1/2 dozen, 2

Kryste Oldland, Grand Champion, 3-55: Any Other Bar Cookies, 1/2 dozen, 1

Kryste Oldland, Reserve Grand Champion, 3-57: Gluten Free, 1

COOKIES – HIGH SCHOOL

Madison Kindler, 3-50: Chocolate Chip Cookies, 1/2 dozen, 2

COOKIES – PEEWEE (7 & UNDER)

Jada Gould, Reserve Grand Champion, 3-49: Peanut Butter Cookies, 1/2 dozen, 1

Cambrey Rogers, Grand Champion, 3-50: Chocolate Chip Cookies, 1/2 dozen, 1

COOKIES – SENIORS (61-74)

Elaine Jordan, 3-47: Sugar Cookies, 1/2 dozen, 2

Rose Cochran, Reserve Grand Champion, 3-50: Chocolate Chip Cookies, 1/2 dozen, 1

Rose Cochran, Grand Champion, 3-54: Brownies, 1/2 dozen, 1

COOKIES – SENIORS (75+)

Dorothy Chappell, Reserve Grand Champion, 3-49: Peanut Butter Cookies, 1/2 dozen, 1

Lori Farris, 3-49: Peanut Butter Cookies, 1/2 dozen, 2

Dorothy Chappell, 3-51: Oatmeal Cookies, 1/2 dozen, 1

Jean Wood, 3-55: Any Other Bar Cookies, 1/2 dozen, 1

Jean Wood, Grand Champion, 3-56: Any Other Cookie, 1/2 dozen, 1

COOKIES – YOUTH (14 & UNDER)

Hayden Garcia, 3-47: Sugar Cookies, 1/2 dozen, 1

Dawn Arnold, Grand Champion, 3-49: Peanut Butter Cookies, 1/2 dozen, 1

Cienna Rogers, Reserve Grand Champion, 3-53: No-Bake Cookies, 1/2 dozen, 1

Teagan Smith, 3-55: Any Other Bar Cookies, 1/2 dozen, 1

Birdie McCaffrey, 3-56: Any Other Cookie, 1/2 dozen, 1

PIES – SENIORS (61-74)

Elaine Jordan, Grand Champion, 3-05: Pumpkin, 1

QUICK BREADS – ADULT

Pamela Lopez, Grand Champion, 3-40: Zucchini Bread, 1

QUICK BREADS – PEEWEE (7 & UNDER)

Ethan Summers, 3-39: Banana Bread, 2

Trevor Gould, Grand Champion, Best of Show, 3-44: Muffins, 1/2 dozen, 1

QUICK BREADS – SENIORS (61-74)

Rose Cochran, 3-39: Banana Bread, 1

Stephanie Oldland, 3-40: Zucchini Bread, 1

Elaine Jordan, Reserve Grand Champion, 3-44: Muffins, 1/2 dozen, 1

Rose Cochran, Grand Champion, 3-45: Any Other Quick Bread, 1

QUICK BREADS – SENIORS (75+)

Sally Collins, Reserve Grand Champion, 3-40: Zucchini Bread, 1

Jean Wood, Grand Champion, 3-45: Any Other Quick Bread, 1

Jean Wood, 3-45: Any Other Quick Bread, 2

YEAST BREADS – SENIORS (75+)

Sally Wilson, 3-24: White Bread, 1

Dorothy Chappell, 3-25: Whole Wheat Bread, 1

Dorothy Chappell, Reserve Grand Champion, 3-32: Whole Wheat Rolls, 1/2 dozen, 1

Jean Wood, Grand Champion, Most Blues, 3-35: Any Other Yeast Bread, 1

Sally Wilson, 3-35: Any Other Yeast Bread, 2

***GOAT – OPEN***

DAIRY GOAT

Jill Ward, 14-03: Dairy Doe 12 Months or Older, 1

PEEWEE CLASSES

Bearett Koch, 14-19: PeeWee Showmanship, 1

Lander Dembowski, 14-19: PeeWee Showmanship, 1

Cooper Hill, 14-19: PeeWee Showmanship, 1

***HOBBIES & CRAFTS***

HOBBIES & CRAFTS – ADULT

Kasey Rosendahl, Reserve Grand Champion, 5-07: Stamped or Tooled Leather Work, 1

Mariana Szoke, 5-35: Nature Made Crafts, 1

Jewell Kindler, 5-47: Recycled Art, 1

Jewell Kindler, 5-47: Recycled Art, 2

Sherri Lyke, Grand Champion, Best of Show, 5-60: Musical Instruments, 1

HOBBIES & CRAFTS – HIGH SCHOOL

Brady Berthelson, Grand Champion, 5-07: Stamped or Tooled Leather Work, 1

Justin Henderson, Best of Show, 5-13: Woodwork, cut & finished, 1

Rowdy Rosendahl, Reserve Grand Champion, 5-35: Nature Made Crafts, 1

Kolbi Franklin, Grand Champion, 5-40: Decorated Clothing – Non Stitched, 1, Class Champion

Justin Henderson, 5-44: Metal Art Welded (ex: coat rack), 1

Justin Henderson, Grand Champion, 5-45: Metal Art Forged (ex: knife), 1

HOBBIES & CRAFTS – PEEWEE (7 & UNDER)

Arius Theos, 5-13: Woodwork, cut & finished, 1

Arius Theos, 5-35: Nature Made Crafts, 1

Arius Theos, Reserve Grand Champion, 5-48: Paper Art, 1

Arius Theos, 5-56: Fridge Magnet, 1

Ethan Summers, Grand Champion, Best of Show, 5-62: Any Other, 1

Ethan Summers, 5-62: Any Other, 2

HOBBIES & CRAFTS – SENIORS (61-74)

Susan Bellamy, Reserve Grand Champion, Best of Show, 5-12: Dolls, 1

Susan Bellamy, 5-12: Dolls, 2

Layne Wardell, 5-24: Bone Work, 1

Layne Wardell, 5-24: Bone Work, 2

Layne Wardell, 5-24: Bone Work, 3

Sondra Garcia, 5-31: Holiday Decorations, 1

Layne Wardell, 5-35: Nature Made Crafts, 1

Layne Wardell, 5-35: Nature Made Crafts, 2

Susan Bellamy, 5-39: Soft Sculptures, 1

Susan Bellamy, 5-39: Soft Sculptures, 2

David Arnold, 5-44: Metal Art Welded (ex: coat rack), 1

David Arnold, Grand Champion, 5-45: Metal Art Forged (ex: knife), 1

David Arnold, Creative Hobby, 5-47: Recycled Art, 1

Sondra Garcia, 5-62: Any Other, 1

HOBBIES & CRAFTS – SENIORS (75+)

Sharon Kohls, Grand Champion, 5-02: Jewelry, 1

Sharon Kohls, Reserve Grand Champion, 5-02: Jewelry, 2

Sharon Kohls, 5-02: Jewelry, 3

HOBBIES & CRAFTS – YOUTH (14 & UNDER)

Brook Arnold, Grand Champion, 5-02: Jewelry, 1

Liam Olson, 5-07: Stamped or Tooled Leather Work, 1

Julie Kracht, 5-07: Stamped or Tooled Leather Work, 2

Liam Olson, 5-08: Sewn Leather Work, 1

Thomas Theos, 5-13: Woodwork, cut & finished, 1

Miate Camargo, Reserve Grand Champion, 5-30: Wreaths, 2

Jaciee Simmons, 5-30: Wreaths, 1

Miate Camargo, Grand Champion, 5-35: Nature Made Crafts, 1, Class Champion

Miate Camargo, Grand Champion, 5-35: Nature Made Crafts, 2, Reserve Class Champion

Miate Camargo, Grand Champion, 5-36: Tole Painting/Wall Plaques, 1, Class Champion

Dawn Arnold, Grand Champion, 5-44: Metal Art Welded (ex: coat rack), 1

Jayci Chintala, Grand Champion, 5-48: Paper Art, 1

Dawn Arnold, Grand Champion, 5-52: Recycled Refurbished Craft, 1

Cienna Rogers, 5-54: Mosaics, 1

Miate Camargo, Grand Champion, 5-55: Bird House, 1, Class Champion

Hayden Garcia, 5-55: Bird House, 2

Hayden Garcia, 5-55: Bird House, 3

Josh Simmons, 5-55: Bird House, 4

Hayden Garcia, Grand Champion, 5-62: Any Other, 1, Class Champion

Thomas Theos, 5-62: Any Other, 1

Charlie Rogers, 5-62: Any Other, 2

Jaciee Simmons, 5-62: Any Other, 2

Miate Camargo, 5-62: Any Other, 3

Hayden Garcia, 5-62: Any Other, 3

Jayci Chintala, 5-62: Any Other, 4

***HORTICULTURE***

FRESH HERBS – ADULT

Elizabeth Hubbard, Grand Champion, 1-69: Other, 1

FRESH HERBS – SENIORS (61-74)

Karen Arnold, 1-63: Head Dill, 4″ stem, not yet seeded, 2

Ellen Reichert, 1-63: Head Dill, 4″ stem, not yet seeded, 2

Ellen Reichert, 1-64: Oregano, 2

Karen Arnold, Reserve Grand Champion, 1-67: Mint, 1

Karen Arnold, 1-67: Mint, 2

Elaine Jordan, 1-67: Mint, 3

Ellen Reichert, Grand Champion, 1-69: Other, 1

Ellen Reichert, 1-69: Other, 2

Karen Arnold, 1-69: Other, 3

FRESH HERBS – SENIORS (75+)

Dorothy Chappell, 1-64: Oregano, 2

Dorothy Chappell, Grand Champion, 1-66: Rosemary, 1

Dorothy Chappell, 1-68: Thyme, 1

Dorothy Chappell, Reserve Grand Champion, 1-69: Other, 1

Dorothy Chappell, 1-69: Other, 2

Kay Bivens, 1-69: Other, 3

Dorothy Chappell, 1-69: Other, 4

FRUITS – SENIOR (61-74)

Ellen Reichert, Grand Champion, 1-48: 1 Cup Raspberries, red or black, 1

Ellen Reichert, Reserve Grand Champion, 1-50: 1 Cup Any Other Berries, 1

Stephanie Oldland, 1-55: 4 Stalks Rhubarb, 1

FRUITS – YOUTH (UNDER 14)

Iris Gianinetti, 1-51: 4 Apples (winter), 4″ dimpled prongs on bottom, such as delicious, 1

Miles Franklin, Grand Champion, 1-53: 8 Crab Apples, 1, Class Champion

Iris Gianinetti, 1-53: 8 Crab Apples, 2

NOVELTY VEGETABLES – SENIORS (61-74)

Ellen Reichert, 1-58: Giant Vegetable, other (cabbage, etc), 1

VEGETABLES – PEEWEE (UNDER 7)

Dalis Jo Collins, 1-02: 5 Leaves Leaf Lettuce, 1

Dalis Jo Collins, 1-15: 3 Sweet Peppers, 1

Dalis Jo Collins, 1-15: 3 Sweet Peppers, 2

Dalis Jo Collins, Reserve Grand Champion, 1-34: 6 Green Snap Beans, 1

Dalis Jo Collins, 1-35: 6 Wax Beans, 1

Dalis Jo Collins, Grand Champion, 1-39: 5 Beets, Trimmed to 3-4″, 1

VEGETABLES – SENIORS (61-74)

Ellen Reichert, 1-01: Head Lettuce (Iceberg), 1

Ellen Reichert, Reserve Grand Champion, 1-02: 5 Leaves Leaf Lettuce, 1

Ellen Reichert, 1-02: 5 Leaves Leaf Lettuce, 2

Ellen Reichert, 1-04: 1 Head Kale, 2

Ellen Reichert, Grand Champion, Most Blues, Best of Show, 1-16: 4 Pickling Cucumbers, 1

Ellen Reichert, 1-16: 4 Pickling Cucumbers, 2

Ellen Reichert, 1-17: 4 Slicing Cucumbers, 1

Ellen Reichert, 1-17: 4 Slicing Cucumbers, 2

Ellen Reichert, 1-19: 1 Head Cabbage, 1

Karen Arnold, 1-19: 1 Head Cabbage, 2

Ellen Reichert, 1-20: 1 Pie or Field Pumpkin, 1

Ellen Reichert, 1-22: 3 Summer Squash-Zucchini-Green/Gold under 11″, blossom end removed, not cut, 1″ stem attached, 1

Ellen Reichert, 1-23: 3 Summer Squash-Zucchini-Green/Gold over 9″, blossom end removed, not cut, 1″ stem attached, 1

Ellen Reichert, 1-23: 3 Summer Squash-Zucchini-Green/Gold over 9″, blossom end removed, not cut, 1″ stem attached, 2

Ellen Reichert, 1-25: 3 Summer Squash-Straight Neck-Yellow, blossom end removed, not cut, 1″ stem attached, 1

Ellen Reichert, 1-27: 1 Winter Squash-Other, 1

Ellen Reichert, 1-31: 4 Winter Onions, skin on, tops trimmed to 2″, 1

Ellen Reichert, 1-32: Heads of Garlic, trimmed to 2″ or stems nicely braided, 1

Karen Arnold, 1-34: 6 Green Snap Beans, 1

Karen Arnold, 1-34: 6 Green Snap Beans, 2

Karen Arnold, 1-37: 6 Pole Beans, 1

Ellen Reichert, 1-39: 5 Beets, Trimmed to 3-4″, 1

Ellen Reichert, 1-42: 3 Green Tomatoes, stems on, 1

Ellen Reichert, 1-42: 3 Green Tomatoes, stems on, 2

Stephanie Oldland, 1-43: 4 Red Potatoes, 1

Ellen Reichert, 1-46: 2lb Other Vegetable, 1

VEGETABLES – SENIORS (75+)

Donna Collins, 1-02: 5 Leaves Leaf Lettuce, 1

Sally Collins, 1-02: 5 Leaves Leaf Lettuce, 2

Dorothy Chappell, Reserve Grand Champion, 1-04: 1 Head Kale, 1

Sally Collins, 1-14: 4 Hot Peppers, 1

Dorothy Chappell, 1-14: 4 Hot Peppers, 2

Dorothy Chappell, 1-14: 4 Hot Peppers, 3

Sally Collins, Grand Champion, 1-15: 3 Sweet Peppers, 1

Sally Collins, 1-35: 6 Wax Beans, 1

VEGETABLES – YOUTH (UNDER 14)

Hayden Garcia, 1-06: 10 Edible Pod Peas, 1

Hayden Garcia, 1-11: 6 Carrots, 1

Hayden Garcia, 1-22: 3 Summer Squash-Zucchini-Green/Gold under 11″, blossom end removed, not cut, 1″ stem attached, 1

Hayden Garcia, Grand Champion, 1-34: 6 Green Snap Beans, 1

Hayden Garcia, Grand Champion, Reserve Grand Champion, 1-46: 2lb Other Vegetable, 1, Class Champion

***NEEDLEWORK & SEWING***

CROCHET – ADULT

Pamela Lopez, Grand Champion, 4-57: Miscellaneous Crochet, 1

Pamela Lopez, Reserve Grand Champion, 4-57: Miscellaneous Crochet, 2

Pamela Lopez, 4-57: Miscellaneous Crochet, 3

CROCHET – SENIORS (61-74)

Karen Arnold, Grand Champion, 4-42: Afghan, 1

Elaine Jordan, Reserve Grand Champion, 4-43: Baby Afghan, 1

CROCHET – SENIORS (75+)

Mary Wren, Reserve Grand Champion, 4-48: Centerpiece, over 26 Inches, 1

Mary Wren, 4-49: Doily, under 17 inches, 1

Mary Wren, 4-49: Doily, under 17 inches, 2

Mary Wren, Grand Champion, Best of Show, 4-50: Doily, 17-26 inches, 1

Mary Wren, 4-50: Doily, 17-26 inches, 2

Mary Wren, 4-50: Doily, 17-26 inches, 3

Donna Collins, 4-50: Doily, 17-26 inches, 4

Donna Collins, 4-50: Doily, 17-26 inches, 5

Dorothy Chappell, 4-57: Miscellaneous Crochet, 2

EMBROIDERY & NEEDLE POINT – ADULT

Jill Loomis, 4-25: Hand Counted X-Stitch Picture (8×10″ & Larger), 2

Pamela Lopez, Grand Champion, 4-32: Miscellaneous Hand Embroidery, 1

Pamela Lopez, 4-32: Miscellaneous Hand Embroidery, 2

Pamela Lopez, 4-32: Miscellaneous Hand Embroidery, 3

EMBROIDERY & NEEDLE POINT – SENIORS (75+)

Donna Collins, Grand Champion, 4-20: Hand Pillow Cases (1 pair), 1

Donna Collins, Reserve Grand Champion, 4-21: Hand Tea Towels (set of 2), 2

KNITTING – SENIORS (61 TO 74)

Elaine Jordan, Grand Champion, 4-65: Miscellaneous Knitting, 1

KNITTING – SENIORS (75+)

Nancy Chintala, Reserve Grand Champion, 4-58: Sweater, adult, 1

Nancy Chintala, Grand Champion, Most Blues, 4-59: Sweater, child, 1

Nancy Chintala, 4-61: Baby Afghan, 2

Nancy Chintala, 4-62: Scarf, 1

Nancy Chintala, 4-64: Baby Hats, 1

Nancy Chintala, 4-65: Miscellaneous Knitting, 1

Nancy Chintala, 4-65: Miscellaneous Knitting, 2

QUILTING – ADULT

Carrie Olsen, 4-73.3: Bed Size Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Hannah Turner, 4-74.2: Lap Quilt – Pieced, machine quilted, 1

Twila Morris, 4-74.2: Lap Quilt – Pieced, machine quilted, 2

Alicia Watt, 4-74.3: Lap Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Alicia Watt, Reserve Grand Champion, 4-77.3: Table Runner & Tops – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Alicia Watt, 4-77.3: Table Runner & Tops – Pieced by Individual, professionally quilted, 2

Alicia Watt, 4-77.3: Table Runner & Tops – Pieced by Individual, professionally quilted, 3

Twila Morris, 4-81.2: Embroidered – Machine – Pieced, machine quilted, 1

Twila Morris, Grand Champion, 4-84: Foundation Piecing, 1

Lori Chintala, 4-87: Panel Quilt, 1

Twila Morris, 4-87: Panel Quilt, 2

QUILTING – PEEWEE (7 & UNDER)

Cambrey Rogers, 4-83: Miniature Quilts, 1

QUILTING – SENIORS (61 TO 74)

Stephanie Oldland, 4-73.3: Bed Size Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Beverly Brennan, 4-73.3: Bed Size Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 2

Jan Keller, Grand Champion, 4-74.3: Lap Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Linda L Jones, 4-74.3: Lap Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 2

Jan Keller, 4-75.2: Baby Quilt – Pieced, machine quilted, 1

Stephanie Oldland, 4-75.3: Baby Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Elaine Jordan, 4-76.2: Wall Hanging – Pieced, machine quilted, 1

Stephanie Oldland, 4-77.2: Table Runner & Tops – Pieced, machine quilted, 1

Susan Bellamy, Reserve Grand Champion, 4-78.3: Appliqued – Hand, Pieced by Individual, professionally quilted, 1

QUILTING – SENIORS (75+)

Iris Franklin, Grand Champion, 4-73.3: Bed Size Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Lori Farris, 4-74.2: Lap Quilt – Pieced, machine quilted, 1

Donna Collins, 4-74.3: Lap Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Lori Farris, 4-75.2: Baby Quilt – Pieced, machine quilted, 1

Peggy Shults, Reserve Grand Champion, 4-75.3: Baby Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Peggy Shults, 4-75.3: Baby Quilt – Pieced by Individual, professionally quilted, 2

Susan Bellamy, 4-76.2: Wall Hanging – Pieced, machine quilted, 1

Peggy Shults, 4-76.3: Wall Hanging – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Peggy Shults, 4-76.3: Wall Hanging – Pieced by Individual, professionally quilted, 2

Peggy Shults, 4-77.3: Table Runner & Tops – Pieced by Individual, professionally quilted, 1

Lori Farris, 4-86: Quilt Top, 1

Donna Collins, 4-87: Panel Quilt, 1

QUILTING – YOUTH (14 & UNDER)

Hattie Brennan, Grand Champion, 4-73.2: Bed Size Quilt – Pieced, machine quilted, 1

SEWING CLASSES – ADULT

Lori Chintala, Reserve Grand Champion, 4-05: Blouse, 1

Lori Chintala, Grand Champion, 4-06: Sleepwear, 1

Brittany Chintala, 4-09: Skirt, 1

Brittany Chintala, 4-09: Skirt, 2

Brittany Chintala, 4-09: Skirt, 3

Brittany Chintala, 4-09: Skirt, 4

SEWING CLASSES – HIGH SCHOOL

Rowdy Rosendahl, Grand Champion, 4-18: Miscellaneous Sewing, 1

Kolbi Franklin, Reserve Grand Champion, 4-18: Miscellaneous Sewing, 2

SEWING CLASSES – SENIORS (75+)

Donna Collins, Reserve Grand Champion, 4-05: Blouse, 1

SEWING CLASSES – YOUTH (14 & UNDER)

Cienna Rogers, Grand Champion, Best of Show, 4-09: Skirt, 1

***DEPARTMENT***

DIVISION

First Name, Last Name, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

***PHOTOGRAPHY***

BLACK & WHITE PHOTOGRAPHY – ADULT

Sonya Garcia, Grand Champion, 7-13: Wildflower Plant, 1

Ann Franklin, Reserve Grand Champion, 7-16: Domestic Animal, 1

BLACK & WHITE PHOTOGRAPHY – PROFESSIONAL

Kelsey Peters, Grand Champion, Best of Show, 7-18: Human Portrait, 1

Kelsey Peters, 7-18: Human Portrait, 2

Kelsey Peters, Reserve Grand Champion, 7-20: Action, 1

Kelsey Peters, 7-20: Action, 2

BLACK & WHITE PHOTOGRAPHY – SENIORS (61 TO 74)

Jim Cook, Grand Champion, 7-12: Landscapes, 1

Jim Cook, Reserve Grand Champion, 7-12: Landscapes, 2

Gary Oba, 7-12: Landscapes, 3

BLACK & WHITE PHOTOGRAPHY – YOUTH (14 & UNDER)

Hayden Garcia, Grand Champion, Best of Show, 7-16: Domestic Animal, 1

Hayden Garcia, Reserve Grand Champion, 7-16: Domestic Animal, 2

CELL PHONE CAMERA PHOTOGRAPHY (ENHANCED) – ADULT

Ann Franklin, Grand Champion, 7-49: Domestic Animal, 1

CELL PHONE CAMERA PHOTOGRAPHY (ENHANCED) – HIGH SCHOOL

Marina Sitzman, 7-48: Still Life, 1

Marina Sitzman, Grand Champion, Best of Show, Future Photographer Award, 7-52: Architecture, 1

Marina Sitzman, 7-52: Architecture, 2

Marina Sitzman, 7-53: Action, 1

Marina Sitzman, Reserve Grand Champion, 7-55: Miscellaneous, 1

CELL PHONE CAMERA PHOTOGRAPHY (ENHANCED) – PROFESSIONAL

Kelsey Peters, Grand Champion, 7-51: Human Portrait, 1

CELL PHONE CAMERA PHOTOGRAPHY (ENHANCED) – SENIORS (61 TO 74)

Gary Oba, 7-45: Landscapes, 1

Gary Oba, Grand Champion, 7-46: Wildflower/Plant, 1

Gary Oba, Reserve Grand Champion, 7-50: Wild Animal, 1

Gary Oba, 7-55: Miscellaneous, 1

CELL PHONE CAMERA PHOTOGRAPHY (ENHANCED) – YOUTH (14 & UNDER)

Ivy Sitzman, 7-45: Landscapes, 1

Emma Bauer, 7-45: Landscapes, 2

Ivy Sitzman, 7-46: Wildflower/Plant, 1

Emma Bauer, 7-46: Wildflower/Plant, 2

Ella Sitzman, 7-47: Domestic Flower/Plant, 1

Ivy Sitzman, 7-48: Still Life, 1

Ella Sitzman, 7-49: Domestic Animal, 1

Emma Bauer, 7-50: Wild Animal, 1

Ivy Sitzman, Reserve Grand Champion, 7-52: Architecture, 1

Ella Sitzman, 7-52: Architecture, 2

Ella Sitzman, Grand Champion, 7-55: Miscellaneous, 1

Ivy Sitzman, 7-55: Miscellaneous, 2

CELL PHONE CAMERA PHOTOGRAPHY (UNENHANCED) – ADULT

Cassie Denney, 57: Wildflower/Plant, 1

Cassie Denney, Reserve Grand Champion, 60: Domestic Animal, 1

Brittany Chintala, Grand Champion, 62: Human Portrait, 1

Brittany Chintala, 62: Human Portrait, 2

Cassie Denney, 63: Architecture, 1

Cassie Denney, 64: Action, 1

CELL PHONE CAMERA PHOTOGRAPHY (UNENHANCED) – YOUTH (14 AND UNDER)

Emma Bauer, Grand Champion, 56: Landscapes, 1

COLOR PHOTOGRAPHY – ADULT

Cassie Denney, Reserve Grand Champion, 7-01: Landscapes, 1

Sonya Garcia, 7-02: Wildflower Plant, 1

Sonya Garcia, Grand Champion, Best of Show, 7-07: Human Portrait, 1

Cassie Denney, 7-08: Architecture, 1

Cassie Denney, 7-08: Architecture, 2

Cassie Denney, 7-09: Action, 1

Cassie Denney, 7-09: Action, 2

COLOR PHOTOGRAPHY – PROFESSIONAL

Steve Cochrane, 7-01: Landscapes, 1

Steve Cochrane, 7-06: Wild Animal, 1

Kelsey Peters, Grand Champion, 7-07: Human Portrait, 1

Kelsey Peters, 7-07: Human Portrait, 2

Kelsey Peters, 7-07: Human Portrait, 3

Kelsey Peters, Grand Champion, 7-09: Action, 1

COLOR PHOTOGRAPHY – SENIORS (61 TO 74)

Gary Oba, 7-01: Landscapes, 1

Connie Kelley, 7-01: Landscapes, 2

Jim Cook, 7-01: Landscapes, 3

Gary Oba, 7-02: Wildflower Plant, 1

Linda Masters, 7-03: Domestic Flower Plant, 1

Barbara Urbanik, 7-03: Domestic Flower Plant, 2

Linda Masters, 7-05: Domestic Animal, 1

Linda Masters, Reserve Grand Champion, 7-06: Wild Animal, 1

Barbara Urbanik, 7-06: Wild Animal, 2

Gary Oba, Grand Champion, Most Blues, 7-07: Human Portrait, 1

Gary Oba, 7-09: Action, 1

Linda Masters, 7-09: Action, 2

COLOR PHOTOGRAPHY – SENIORS (75+)

Jim Magid, Grand Champion, 7-06: Wild Animal, 1

Jim Magid, 7-06: Wild Animal, 2

COLOR PHOTOGRAPHY – YOUTH (14 & UNDER)

Hayden Garcia, 7-01: Landscapes, 1

Ivy Sitzman, 7-02: Wildflower Plant, 1

Ivy Sitzman, 7-04: Still Life, 1

Hayden Garcia, Grand Champion, 7-05: Domestic Animal, 1

Ivy Sitzman, 7-08: Architecture, 1

Ivy Sitzman, Reserve Grand Champion, 7-11: Miscellaneous, 1

Ivy Sitzman, 7-11: Miscellaneous, 2

ENHANCED PHOTOGRAPHY – ADULT

Abigail Sitzman, Grand Champion, 7-31: Action, 1

Abigail Sitzman, Reserve Grand Champion, 7-33: Miscellaneous, 1

ENHANCED PHOTOGRAPHY – HIGH SCHOOL

Marina Sitzman, Reserve Grand Champion, 7-25: Domestic Flower Plant, 1

Marina Sitzman, Grand Champion, 7-29: Human Portrait, 1

ENHANCED PHOTOGRAPHY – PROFESSIONAL

Kelsey Peters, Grand Champion, 7-29: Human Portrait, 1

ENHANCED PHOTOGRAPHY – SENIORS (61 TO 74)

Gary Oba, 7-23: Landscapes, 1

Barbara Urbanik, Reserve Grand Champion, 7-24: Wildflower Plant, 1

Linda Masters, 7-24: Wildflower Plant, 2

Gary Oba, 7-24: Wildflower Plant, 3

Linda Masters, Grand Champion, Best of Show, 7-28: Wild Animal, 1

Linda Masters, 7-28: Wild Animal, 2

FILM PHOTOGRAPHY – SENIORS (61 TO 74)

Gary Oba, 7-44: Miscellaneous, 1

FILM PHOTOGRAPHY – YOUTH (14 & UNDER)

Brook Arnold, Grand Champion, 7-40: Human Portrait, 1

***RBC FAIR CONTESTS & ACTIVITIES***

COLORING CONTEST

Nicole Garcia, 20-05: Coloring Contest /004: Adult, 1

COVER PHOTO

Sonya Garcia, 20-04: Cover Photo, 1

***RBC HORSE SHOW***

ENGLISH

Kolby Olsen, 10.1: Showmanship /10.1: Intermediate (ages 11-13), 1

Olivia Olsen, 10.1: Showmanship /10.1: Junior (ages 8-10), 1

Jill Ward, 10.1: Showmanship /10.1: Novice, 1

Joslin Spieth, 10.1: Showmanship /10.1: Novice, 2

Kendra Ward, 10.1: Showmanship /10.1: Open (Ages 19 and above), 1

Jeremy Olsen, 10.1: Showmanship /10.1: Open (Ages 19 and above), 2

Kolby Olsen, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Intermediate (ages 11-13), 1

Leah Wood, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Juniors (ages 8-10), 1

Jill Ward, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Novice, 1

Joslin Spieth, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Novice, 2

Tashina Edinger, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Open (ages 19 and above), 1

Jeremy Olsen, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Open (ages 19 and above), 2

Kendra Ward, 10.2: Hunter Under Saddle (Rail) /10.2: Open (ages 19 and above), 3

Leah Wood, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Junior ( ages 8-10), 1

Joslin Spieth, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Novice, 1

Jill Ward, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Novice, 2

Tashina Edinger, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Open (ages 19 and above), 1

Jeremy Olsen, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Open (ages 19 and above), 2

Kendra Ward, 10.3: Hunt Seat Equitation /10.3: Open (ages 19 and above), 3

Leah Wood, 10.4: Control /10.4: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.4: Control /10.4: Intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.4: Control /10.4: Junior (ages 8-10), 1

Jeremy Olsen, 10.4: Control /10.4: Open (ages 19 and above), 1

Kendra Ward, 10.4: Control /10.4: Open (ages 19 and above), 2

Tashina Edinger, 10.4: Control /10.4: Open (ages 19 and above), 3

Leah Wood, 10.5: Hunter Hack /10.5: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.5: Hunter Hack /10.5: Intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.5: Hunter Hack /10.5: Juniors (ages 8-10), 1

Jill Ward, 10.5: Hunter Hack /10.5: Novice, 1

Kendra Ward, 10.5: Hunter Hack /10.5: Open (ages 19 and above), 1

Tashina Edinger, 10.5: Hunter Hack /10.5: Open (ages 19 and above), 2

Jeremy Olsen, 10.5: Hunter Hack /10.5: Open (ages 19 and above), 3

GYMKHANA

Leah Wood, 10.1: Flags /10.1: Intermediate (ages 11-13), 1

Paola Munoz, 10.1: Flags /10.1: Intermediate (ages 11-13), 2

Jasmine Preciado, 10.1: Flags /10.1: Intermediate (ages 11-13), 3

Mollee Vroman, 10.1: Flags /10.1: Junior (Ages 8-10), 1

Rachel Elder, 10.1: Flags /10.1: Junior (Ages 8-10), 2

Taylor Kirkpatrick, 10.1: Flags /10.1: Junior (Ages 8-10), 3

Olivia Olsen, 10.1: Flags /10.1: Junior (Ages 8-10), 4

Kalee Ivy, 10.1: Flags /10.1: Junior (Ages 8-10), 5

Bryant Turner, 10.1: Flags /10.1: Novice, 1

Hank Allred, 10.1: Flags /10.1: Open (ages 19 and above), 1

Tashina Edinger, 10.1: Flags /10.1: Open (ages 19 and above), 2

Rebecca Elder, 10.1: Flags /10.1: Open (ages 19 and above), 3

Kendra Ward, 10.1: Flags /10.1: Open (ages 19 and above), 4

Leah Wood, 10.2: Pole Bending /10.2: Intermediate (ages 11-13), 1

Braydin Raley, 10.2: Pole Bending /10.2: Intermediate (ages 11-13), 2

Kolby Olsen, 10.2: Pole Bending /10.2: Intermediate (ages 11-13), 3

Cameron Preciado, 10.2: Pole Bending /10.2: Intermediate (ages 11-13), 4

Clay Allred, 10.2: Pole Bending /10.2: Intermediate (ages 11-13), 5

Jasmine Preciado, 10.2: Pole Bending /10.2: Intermediate (ages 11-13), 6

Mollee Vroman, 10.2: Pole Bending /10.2: Junior (Ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.2: Pole Bending /10.2: Junior (Ages 8-10), 2

Olivia Olsen, 10.2: Pole Bending /10.2: Junior (Ages 8-10), 3

Kalee Ivy, 10.2: Pole Bending /10.2: Junior (Ages 8-10), 4

Taylor Kirkpatrick, 10.2: Pole Bending /10.2: Junior (Ages 8-10), 5

John Raley, 10.2: Pole Bending /10.2: Junior (Ages 8-10), 6

Samuel Merz, 10.2: Pole Bending /10.2: Novice, 1

Jill Ward, 10.2: Pole Bending /10.2: Novice, 2

Elizabeth Munoz, 10.2: Pole Bending /10.2: Novice, 3

Hank Allred, 10.2: Pole Bending /10.2: Open (Ages 19 and Above), 1

Tashina Edinger, 10.2: Pole Bending /10.2: Open (Ages 19 and Above), 2

Kendra Ward, 10.2: Pole Bending /10.2: Open (Ages 19 and Above), 3

Rebecca Elder, 10.2: Pole Bending /10.2: Open (Ages 19 and Above), 4

Deana Wood, 10.2: Pole Bending /10.2: Senior (ages 14-18), 1

Braydin Raley, 10.3: Keyhole /10.3: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.3: Keyhole /10.3: Intermediate (ages 11-13), 2

Paola Munoz, 10.3: Keyhole /10.3: Intermediate (ages 11-13), 3

Jasmine Preciado, 10.3: Keyhole /10.3: Intermediate (ages 11-13), 4

Chance Allred, 10.3: Keyhole /10.3: Junior (ages 8-10), 1

Olivia Olsen, 10.3: Keyhole /10.3: Junior (ages 8-10), 1

Kalee Ivy, 10.3: Keyhole /10.3: Junior (ages 8-10), 2

Rachel Elder, 10.3: Keyhole /10.3: Junior (ages 8-10), 3

Taylor Kirkpatrick, 10.3: Keyhole /10.3: Junior (ages 8-10), 4

Jill Ward, 10.3: Keyhole /10.3: Novice, 1

Samuel Merz, 10.3: Keyhole /10.3: Novice, 2

Elizabeth Munoz, 10.3: Keyhole /10.3: Novice, 3

Tashina Edinger, 10.3: Keyhole /10.3: Open (ages 19 and above), 1

Rebecca Elder, 10.3: Keyhole /10.3: Open (ages 19 and above), 2

Kendra Ward, 10.3: Keyhole /10.3: Open (ages 19 and above), 3

Deana Wood, 10.3: Keyhole /10.3: Senior (ages 14-18), 1

Braydin Raley, 10.4: Barrels /10.4: Intermediate (ages 11-13), 1

Clay Allred, 10.4: Barrels /10.4: Intermediate (ages 11-13), 2

Kolby Olsen, 10.4: Barrels /10.4: Intermediate (ages 11-13), 3

Cameron Preciado, 10.4: Barrels /10.4: Intermediate (ages 11-13), 4

Leah Wood, 10.4: Barrels /10.4: Intermediate (ages 11-13), 4

Jasmine Preciado, 10.4: Barrels /10.4: Intermediate (ages 11-13), 5

Mollee Vroman, 10.4: Barrels /10.4: Junior (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.4: Barrels /10.4: Junior (ages 8-10), 2

Olivia Olsen, 10.4: Barrels /10.4: Junior (ages 8-10), 2

Chance Allred, 10.4: Barrels /10.4: Junior (ages 8-10), 4

Rachel Elder, 10.4: Barrels /10.4: Junior (ages 8-10), 5

Samuel Merz, 10.4: Barrels /10.4: Novice, 1

Jill Ward, 10.4: Barrels /10.4: Novice, 2

Elizabeth Munoz, 10.4: Barrels /10.4: Novice, 3

Hank Allred, 10.4: Barrels /10.4: Open (ages 19 and above), 1

Tashina Edinger, 10.4: Barrels /10.4: Open (ages 19 and above), 2

Kendra Ward, 10.4: Barrels /10.4: Open (ages 19 and above), 3

Rebecca Elder, 10.4: Barrels /10.4: Open (ages 19 and above), 4

Deana Wood, 10.4: Barrels /10.4: Seniors (ages 14-18), 1

HALTER

Tashina Edinger, 10.1: Mares 5 year old and under, 1

Rebecca Elder, 10.2: Mares 6 years old and older, 1

Rachel Elder, 10.2: Mares 6 years old and older, 2

Kendra Ward, 10.2: Mares 6 years old and older, 3

Olivia Olsen, 10.2: Mares 6 years old and older, 4

Jill Ward, 10.2: Mares 6 years old and older, 5

Tashina Edinger, 10.2: Mares 6 years old and older, 6

Leah Wood, 10.4: Geldings 6 years old and over, 1

Kolby Olsen, 10.4: Geldings 6 years old and over, 3

Jeremy Olsen, 10.4: Geldings 6 years old and over, 4

Joslin Spieth, 10.4: Geldings 6 years old and over, 5

Paola Munoz, 10.4: Geldings 6 years old and over, 6

Jaciee Simmons, 10.4: Geldings 6 years old and over ,

PEEWEE

Milo Brennan, 10.1: Horsemanship (performance), Ages 7 and younger, 1

Whit Watson, 10.1: Horsemanship (performance), Ages 7 and younger, 2

Josephine Coryell, 10.1: Horsemanship (performance) Ages 7 and younger, 3

Kinzlie Preciado, 10.1: Horsemanship (performance), Ages 7 and younger, 4

Greta Watson, 10.1: Horsemanship (performance), Ages 7 and younger, 5

Dustin Ward, , 10.1: Horsemanship (performance), Ages 7 and younger, 6

Milo Brennan, , 10.2: Trail (performance), Ages 7 and younger, 1

Josephine Coryell, 10.2: Trail (performance), Ages 7 and younger, 2

Whit Watson, 10.2: Trail (performance), Ages 7 and younger, 3

Dustin Ward, 10.2: Trail (performance), Ages 7 and younger, 4

Kambrie Preciado, 10.2: Trail (performance), Ages 7 and younger, 5

Klayton Carroll, 10.2: Trail (performance), Ages 7 and younger, 6

Milo Brennan, 10.3: Pole Bending (speed), ages 7 and younger, 1

Whit Watson, 10.3: Pole Bending (speed), ages 7 and younger, 2

Josephine Coryell, 10.3: Pole Bending (speed), ages 7 and younger, 3

Greta Watson, 10.3: Pole Bending (speed), ages 7 and younger, 4

Kinzlie Preciado, , 10.3: Pole Bending (speed), ages 7 and younger, 5

Klayton Carroll, 10.3: Pole Bending (speed), ages 7 and younger, 6

Milo Brennan, 10.4: Keyhole (speed), Ages 7 and younger, 1

Whit Watson, 10.4: Keyhole (speed), Ages 7 and younger, 2

Greta Watson, 10.4: Keyhole (speed), Ages 7 and younger, 3

Dustin Ward, 10.4: Keyhole (speed), Ages 7 and younger, 4

Kaisley Sanford, 10.4: Keyhole (speed), Ages 7 and younger, 5

Blair Turner, 10.4: Keyhole (speed), Ages 7 and younger, 5

Asher Coryell, 10.4: Keyhole (speed), Ages 7 and younger, 6

Milo Brennan, 10.5: Flags (speed),Ages 7 and younger, 1

Whit Watson, 10.5: Flags (speed), Ages 7 and younger, 2

Josephine Coryell, 10.5: Flags (speed), Ages 7 and younger, 3

Dustin Ward, 10.5: Flags (speed), Ages 7 and younger, 4

Klayton Carroll, 10.5: Flags (speed), Ages 7 and younger, 5

Kinzlie Preciado, 10.5: Flags (speed), Ages 7 and younger, 6

Whit Watson, 10.6: Barrels (speed), ages 7 and younger, 2

Blair Turner, 10.6: Barrels (speed), ages 7 and younger, 3

Kinzlie Preciado, 10.6: Barrels (speed), ages 7 and younger, 4

Josephine Coryell, 10.6: Barrels (speed), ages 7 and younger, 5

Greta Watson, 10.6: Barrels (speed), ages 7 and younger, 6

Milo Brennan, 10.6: Barrels (speed), ages 7 and younger

RANCH

Kolby Olsen, 10.1: Showmanship /10.1: Intermediate (ages 11-13), 1

Leah Wood, 10.1: Showmanship /10.1: Intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.1: Showmanship /10.1: Junior (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.1: Showmanship /10.1: Junior (ages 8-10), 2

Taylor Kirkpatrick, 10.1: Showmanship /10.1: Junior (ages 8-10), 3

Rachel Elder, 10.1: Showmanship /10.1: Junior (ages 8-10), 4

Joslin Spieth, 10.1: Showmanship /10.1: Novice, 1

Jill Ward, 10.1: Showmanship /10.1: Novice, 2

Jeremy Olsen, 10.1: Showmanship /10.1: Open (ages 19 and up), 1

Kendra Ward, 10.1: Showmanship /10.1: Open (ages 19 and up), 2

Rebecca Elder, 10.1: Showmanship /10.1: Open (ages 19 and up), 3

Tashina Edinger, 10.1: Showmanship /10.1: Open (ages 19 and up), 4

Wade Allred, 10.1: Showmanship /10.1: Open (ages 19 and up), 5

Hank Allred, 10.1: Showmanship /10.1: Open (ages 19 and up), 6

Deana Wood, 10.1: Showmanship /10.1: Senior (ages 14-18), 1

Kolby Olsen, 10.2: Horesmanship /10.2: Intermediate (ages 11-13), 1

Leah Wood, 10.2: Horesmanship /10.2: Intermediate (ages 11-13), 2

Taylor Kirkpatrick, 10.2: Horesmanship /10.2: Juniors (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.2: Horesmanship /10.2: Juniors (ages 8-10), 2

Olivia Olsen, 10.2: Horesmanship /10.2: Juniors (ages 8-10), 3

Rachel Elder, 10.2: Horesmanship /10.2: Juniors (ages 8-10), 4

Jill Ward, 10.2: Horesmanship /10.2: Novice, 1

Joslin Spieth, 10.2: Horesmanship /10.2: Novice, 2

Wade Allred, 10.2: Horesmanship /10.2: Open (ages 19 and above), 1

Tashina Edinger, 10.2: Horesmanship /10.2: Open (ages 19 and above), 2

Jeremy Olsen, 10.2: Horesmanship /10.2: Open (ages 19 and above), 3

Hank Allred, 10.2: Horesmanship /10.2: Open (ages 19 and above), 4

Rebecca Elder, 10.2: Horesmanship /10.2: Open (ages 19 and above), 5

Kendra Ward, 10.2: Horesmanship /10.2: Open (ages 19 and above), 6

Deana Wood, 10.2: Horesmanship /10.2: Senior (Ages 14-18), 1

Leah Wood, 10.3: Trail (on track) /10.3: intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.3: Trail (on track) /10.3: intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.3: Trail (on track) /10.3: Juniors (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.3: Trail (on track) /10.3: Juniors (ages 8-10), 2

Taylor Kirkpatrick, 10.3: Trail (on track) /10.3: Juniors (ages 8-10), 3

Rachel Elder, 10.3: Trail (on track) /10.3: Juniors (ages 8-10), 4

Joslin Spieth, 10.3: Trail (on track) /10.3: Novice, 1

Jill Ward, 10.3: Trail (on track) /10.3: Novice, 2

Tashina Edinger, 10.3: Trail (on track) /10.3: Open (ages 19 and above), 1

Hank Allred, 10.3: Trail (on track) /10.3: Open (ages 19 and above), 2

Wade Allred, 10.3: Trail (on track) /10.3: Open (ages 19 and above), 3

Jeremy Olsen, 10.3: Trail (on track) /10.3: Open (ages 19 and above), 4

Rebecca Elder, 10.3: Trail (on track) /10.3: Open (ages 19 and above), 5

Kendra Ward, 10.3: Trail (on track) /10.3: Open (ages 19 and above), 6

Deana Wood, 10.3: Trail (on track) /10.3: Seniors (ages 14-18), 1

Kolby Olsen, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Intermediate (ages 11-13), 1

Leah Wood, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Juniors (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Juniors (ages 8-10), 2

Jeremy Olsen, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Open (ages 19 and above), 1

Wade Allred, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Open (ages 19 and above), 2

Callie Hebdrickson, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Open (ages 19 and above), 3

Hank Allred, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Open (ages 19 and above), 4

Tashina Edinger, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Open (ages 19 and above), 5

Kendra Ward, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Open (ages 19 and above), 6

Deana Wood, 10.4: Cattle Sorting /10.4: Senior (ages 14-18), 1

Leah Wood, 10.5: Cutting /10.5: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.5: Cutting /10.5: Intermediate (ages 11-13), 2

Hattie Brennan, 10.5: Cutting /10.5: Juniors (ages 8-10), 1

Olivia Olsen, 10.5: Cutting /10.5: Juniors (ages 8-10), 2

Callie Hebdrickson, 10.5: Cutting /10.5: Open (ages 19 and above), 1

Jeremy Olsen, 10.5: Cutting /10.5: Open (ages 19 and above), 2

Wade Allred, 10.5: Cutting /10.5: Open (ages 19 and above), 3

Hank Allred, 10.5: Cutting /10.5: Open (ages 19 and above), 4

Tashina Edinger, 10.5: Cutting /10.5: Open (ages 19 and above), 5

Kendra Ward, 10.5: Cutting /10.5: Open (ages 19 and above), 6

Deana Wood, 10.5: Cutting /10.5: Seniors (ages 14-18), 1

Leah Wood, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Intermediate (ages 11-13), 2

Olivia Olsen, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Juniors (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Juniors (ages 8-10), 2

Wade Allred, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Open ( ages 19 and above), 1

Jeremy Olsen, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Open ( ages 19 and above), 2

Hank Allred, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Open ( ages 19 and above), 3

Callie Hebdrickson, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Open ( ages 19 and above), 4

Tashina Edinger, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Open ( ages 19 and above), 5

Kendra Ward, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Open ( ages 19 and above), 6

Deana Wood, 10.6: Individual Cow Work /10.6: Seniors (ages 14-18), 1

WESTERN

Kolby Olsen, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Intermediate (ages 11-13), 1

Leah Wood, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Intermediate (ages 11-13), 2

Paola Munoz, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Intermediate (ages 11-13), 3

Jaciee Simmons, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Intermediate (ages 11-13), 4

Jasmine Preciado, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Intermediate (ages 11-13), 5

Cameron Preciado, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Intermediate (ages 11-13), 6

Kassidy Sanford, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Junior (ages 8-10), 5

Hattie Brennan, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Junior (ages 8-10)

Rachel Elder, 10.1: Showmanship

(used for Round Robin) /10.1: Junior (ages 8-10)

Taylor Kirkpatrick, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Junior (ages 8-10)

Olivia Olsen, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Junior (ages 8-10) ,

Joslin Spieth, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Novice, 1

Jill Ward, 10.1: Showmanship, (used for Round Robin) /10.1: Novice, 2

Samuel Merz, 10.1: Showmanship (used for Round Robin) /10.1: Novice, 3

Jeremy Olsen, 10.1: Showmanship (used for Round Robin) /10.1: Open (Ages 19 and above), 1

Kendra Ward, 10.1: Showmanship (used for Round Robin) /10.1: Open (Ages 19 and above), 2

Tashina Edinger, 10.1: Showmanship (used for Round Robin) /10.1: Open (Ages 19 and above), 3

Rebecca Elder, 10.1: Showmanship (used for Round Robin) /10.1: Open (Ages 19 and above), 4

Deana Wood, 10.1: Showmanship (used for Round Robin) /10.1: Senior (ages 14-18), 1

Leah Wood, 10.2: Horsemanship /10.2: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.2: Horsemanship /10.2: Intermediate (ages 11-13), 2

Paola Munoz, 10.2: Horsemanship /10.2: Intermediate (ages 11-13), 3

Jasmine Preciado, 10.2: Horsemanship /10.2: Intermediate (ages 11-13), 4

Cameron Preciado, 10.2: Horsemanship /10.2: Intermediate (ages 11-13), 5

Olivia Olsen, 10.2: Horsemanship /10.2: Junior (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.2: Horsemanship /10.2: Junior (ages 8-10), 2

Mollee Vroman, 10.2: Horsemanship /10.2: Junior (ages 8-10), 3

Taylor Kirkpatrick, 10.2: Horsemanship /10.2: Junior (ages 8-10), 4

Rachel Elder, 10.2: Horsemanship /10.2: Junior (ages 8-10), 5

Kassidy Sanford, 10.2: Horsemanship /10.2: Junior (ages 8-10), 6

Samuel Merz, 10.2: Horsemanship /10.2: Novice, 1

Jill Ward, 10.2: Horsemanship /10.2: Novice, 2

Joslin Spieth, 10.2: Horsemanship /10.2: Novice, 3

Jeremy Olsen, 10.2: Horsemanship /10.2: Open (ages 19 and above), 1

Kendra Ward, 10.2: Horsemanship /10.2: Open (ages 19 and above), 2

Tashina Edinger, 10.2: Horsemanship /10.2: Open (ages 19 and above), 3

Rebecca Elder, 10.2: Horsemanship /10.2: Open (ages 19 and above), 4

Kolby Olsen, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Intermediate (ages 11-13), 1

Leah Wood, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Intermediate (ages 11-13), 2

Cameron Preciado, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Intermediate (ages 11-13), 3

Paola Munoz, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Intermediate (ages 11-13), 4

Jasmine Preciado, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Intermediate (ages 11-13), 5

Kassidy Sanford, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Juniors (ages 8-10), 1

Olivia Olsen, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Juniors (ages 8-10), 2

Mollee Vroman, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Juniors (ages 8-10), 3

Hattie Brennan, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Juniors (ages 8-10), 4

Taylor Kirkpatrick, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Juniors (ages 8-10), 5

Rachel Elder, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Juniors (ages 8-10), 6

Samuel Merz, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Novice, 1

Joslin Spieth, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Novice, 2

Jill Ward, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Novice, 3

Tashina Edinger, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Open (ages 19 and above), 1

Jeremy Olsen, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Open (ages 19 and above), 2

Kendra Ward, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Open (ages 19 and above), 3

Rebecca Elder, 10.3: Pleasure (Rail) /10.3: Open (ages 19 and above), 4

Leah Wood, 10.4: Trail (on track) /10.4: Intermediate (ages 11-13), 1

Paola Munoz, 10.4: Trail (on track) /10.4: Intermediate (ages 11-13), 2

Jasmine Preciado, 10.4: Trail (on track) /10.4: Intermediate (ages 11-13), 3

Cameron Preciado, 10.4: Trail (on track) /10.4: Intermediate (ages 11-13), 4

Kolby Olsen, 10.4: Trail (on track) /10.4: Intermediate (ages 11-13), 5

Braydin Raley, 10.4: Trail (on track) /10.4: Intermediate (ages 11-13), 6

Hattie Brennan, 10.4: Trail (on track) /10.4: Junior (ages 8-10), 1

Olivia Olsen, 10.4: Trail (on track) /10.4: Junior (ages 8-10), 2

Kassidy Sanford, 10.4: Trail (on track) /10.4: Junior (ages 8-10), 3

Mollee Vroman, 10.4: Trail (on track) /10.4: Junior (ages 8-10), 4

Taylor Kirkpatrick, 10.4: Trail (on track) /10.4: Junior (ages 8-10), 5

Rachel Elder, 10.4: Trail (on track) /10.4: Junior (ages 8-10), 6

Jill Ward, 10.4: Trail (on track) /10.4: Novice, 1

Samuel Merz, 10.4: Trail (on track) /10.4: Novice, 2

Joslin Spieth, 10.4: Trail (on track) /10.4: Novice, 3

Jeremy Olsen, 10.4: Trail (on track) /10.4: Open (ages 19 and above), 1

Kendra Ward, 10.4: Trail (on track) /10.4: Open (ages 19 and above), 2

Tashina Edinger, 10.4: Trail (on track) /10.4: Open (ages 19 and above), 3

Rebecca Elder, 10.4: Trail (on track) /10.4: Open (ages 19 and above), 4

Leah Wood, 10.5: Riding /10.5: Intermediate (ages 11-13), 1

Paola Munoz, 10.5: Riding /10.5: Intermediate (ages 11-13), 2

Kolby Olsen, 10.5: Riding /10.5: Intermediate (ages 11-13), 3

Jasmine Preciado, 10.5: Riding /10.5: Intermediate (ages 11-13), 4

Cameron Preciado, 10.5: Riding /10.5: Intermediate (ages 11-13), 5

Mollee Vroman, 10.5: Riding /10.5: Juniors (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.5: Riding /10.5: Juniors (ages 8-10), 2

Olivia Olsen, 10.5: Riding /10.5: Juniors (ages 8-10), 3

Taylor Kirkpatrick, 10.5: Riding /10.5: Juniors (ages 8-10), 4

Rachel Elder, 10.5: Riding /10.5: Juniors (ages 8-10), 5

Jeremy Olsen, 10.5: Riding /10.5: Open (ages 19 and above), 1

Kendra Ward, 10.5: Riding /10.5: Open (ages 19 and above), 2

Tashina Edinger, 10.5: Riding /10.5: Open (ages 19 and above), 3

Rebecca Elder, 10.5: Riding /10.5: Open (ages 19 and above), 4

Leah Wood, 10.6: Reining /10.6: Intermediate (ages 11-13), 1

Kolby Olsen, 10.6: Reining /10.6: Intermediate (ages 11-13), 2

Paola Munoz, 10.6: Reining /10.6: Intermediate (ages 11-13), 3

Mollee Vroman, 10.6: Reining /10.6: Juniors (ages 8-10), 1

Hattie Brennan, 10.6: Reining /10.6: Juniors (ages 8-10), 2

Taylor Kirkpatrick, 10.6: Reining /10.6: Juniors (ages 8-10), 3

Olivia Olsen, 10.6: Reining /10.6: Juniors (ages 8-10), 4

Tashina Edinger, 10.6: Reining /10.6: Open (ages 19 and above), 1

Jeremy Olsen, 10.6: Reining /10.6: Open (ages 19 and above), 2

Kendra Ward, 10.6: Reining /10.6: Open (ages 19 and above), 3

***SHEEP – OPEN***

SHEEP

Dustin Ward, 13-01: Orphan Lamb (must drink from bottle), 1

Steven Rust, 13-04: Ram Lamb /under 1 year, 1

Braydin Raley, 13-06: Ewe /2 years & older, 1

Jill Ward, 13-06: Ewe /2 years & older, 2

Dustin Ward, 13-06: Ewe /2 years & older, 3

Kendra Ward, 13-06: Ewe /2 years & older, 4

Tyler Urie, 13-10: Ewe Lamb /under 1 year, 1

Alivia McFadden, 13-10: Ewe Lamb /under 1 year, 2

Mollee Vroman, 13-10: Ewe Lamb /under 1 year, 3

Johnny Allmon, 13-10: Ewe Lamb /under 1 year, 4

Jill Ward, 13-11: Ewe Lamb /Any breed (Jr Exhibitor age 12 & under), 1

***SHOOTING SPORTS CONTEST***

.22 RIFLE

Steven Raley, 18-00: Junior – 50 foot – Hunt, 1

Wesley Hubbard, 18-00: Junior – 50 foot – Hunt, 2

Cody Richardson, 18-00: Junior – 50 foot – Hunt, 3

Brooke Davis-Bland, 18-00: Junior – 50 foot – Hunt, 4

Raiden Oldaker-Bland, 18-00: Junior – 50 foot – Hunt, 5

Dixie Hall, 18-00: Junior – 50 foot – Hunt, 6

Steven Raley, 18-02: Junior – 50 Foot – Hunt Scope, 1

Andrew Spieth, 18-03: Senior – 50 Foot – Hunt Scope, 1

Wesley Hubbard, 18-08: Junior – 25 foot – Hunt, 1

Steven Raley, 18-08: Junior – 25 foot – Hunt, 2

Cody Richardson, 18-08: Junior – 25 foot – Hunt, 3

Dixie Hall, 18-08: Junior – 25 foot – Hunt, 4

Brooke Davis-Bland, 18-08: Junior – 25 foot – Hunt, 5

Raiden Oldaker-Bland, 18-08: Junior – 25 foot – Hunt, 6

AIR RIFLE

Wesley Hubbard, 18-00: Junior – 25 Foot – Hunt, 1

James Petty, 18-00: Junior – 25 Foot – Hunt, 2

Andrew Spieth, 18-01: Senior – 25 foot Hunt, 1

ARCHERY

Shane Kobald, 18-01: Senior – Compound Bow – unlimited, 1

John Bair, Grand Champion, 18-02: Junior – Compound Bow – limited, 1

Jacob Roberts, 18-02: Junior – Compound Bow – limited, 2

Dawn Arnold, 18-02: Junior – Compound Bow – limited, 3

Jemma Bair, 18-02: Junior – Compound Bow – limited, 4

Luke Olson, 18-02: Junior – Compound Bow – limited, 5

Cameron Preciado, 18-02: Junior – Compound Bow – limited, 6

Brighton Bair, Grand Champion, 18-03: Senior – Compound Bow – limited, 1

Grace Roberts, 18-03: Senior – Compound Bow – limited, 2

azalia Bresnak, Grand Champion, 18-04: Junior – Compound – traditional, 1, Class Champion

Cameron Preciado, 18-08: Junior – Recurve Bow – traditional, 1

***WOOL FLEECE***

FARM FLOCK FLEECE

Paul Neilson, Grand Champion, 9-03: Ewe, 1

Mollee Vroman, Reserve Grand Champion, 9-03: Ewe, 1

Brittany Chintala, Reserve Grand Champion, 9-03: Ewe, 2

Haley Cox, 9-03: Ewe, 2

Brodie Kilduff, 9-03: Ewe, 3

Pat Sturgeon, 9-03: Ewe, 3

John Wellman, 9-03: Ewe, 4

Jayci Chintala, 9-03: Ewe, 4

John Wellman, 9-03: Ewe, 5

Paul Neilson, Grand Champion, 9-04: Ram, 1

Brooke Cox, Reserve Grand Champion, 9-04: Ram, 1

JC Chintala, 9-04: Ram, 2

John Wellman, 9-04: Ram, 3

John Wellman, 9-04: Ram, 4

NATURALLY COLORED FLEECE

John Wellman, Reserve Grand Champion, 9-05: Ewe, 2

Brooke Cox, 9-05: Ewe, 2

Pat Sturgeon, 9-05: Ewe, 3

Haley Cox, Grand Champion, 9-06: Ram, 1

John Wellman, Grand Champion, 9-06: Ram, 1

RANGE FLEECE

Arius Theos, Grand Champion, 9-01: Ewe, 1

John Wellman,  9-01: Ewe, 1

Mollee Vroman,  9-01: Ewe, 2

Thomas Theos,  9-01: Ewe, 3

Thomas Theos,  9-01: Ewe, 4

Arius Theos,  9-01: Ewe, 5

Jace Vroman,  9-01: Ewe, 6

Jace Vroman, Grand Champion, 9-02: Ram, 1

John Wellman, Reserve Grand Champion, 9-02: Ram, 1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*