Town of Meeker Mayors 1885-2010

1885-1888 — W. H. Clark
1888-1889 — G. D. Thayer
1889-1890 — L. B. Walbridge
1890-1891 — C. F. Barton
1891-1892 — James Lyttle
1892-1894 — A. C. Moulton
1894-1895 — David Smith
April 1894-Sept. 1895 — F.E. Sheridan
Oct. 1895-1896 — David Smith
1896-1897 — E.E. Fordham
1897-1898 — A.C. Moulton
1898-1900 — Reuben Oldland
1900-1901 — W.E. Simpson
1901-1902 — L.B. Walbridge
1902-1903 — A.C. Moulton
1903-1904 — T.D. Riley
1904-1907 — F.E. Sheridan
1907-1908 — Lee Peterson
Feb. -April 1908 — George Lord
May -July 1908 — J.A. Watson
Aug.-Sept. 1908 — Ambrose Oldland
1908-1909 — Mayor Wildhack
Feb.-April 1909 — Roy Robertson
May 1909 — 1910 — F.N. JoHantgen
1910-1911 — Roy Robertson
April -June 1911 — J.A. Riland
July -Sept 1911 — R.O. Reynolds
Sept. 1911-1912 — J. A. Riland
1912-1914 — C.E. Brown
1914-1915 — Mayor Pro-tem Taylor
1915-1920 — W.D. Simms
1920-Sept. 1921 — E.W. Johnson
(died during term)
1921-1922 — C.P. Rigby
1922-1924 — W.D. Simms
1924-1925 — A.B. McWilliams
1925-1927 — J.W.C. Shepherd
1927-1928 — John Wix
1928-1934 — Richard L. Lyttle
1934-1940 — Harlan S. Coulter
1940-1942 — Stanley Harp
1942-1946 — Luther White
1946-1948 — Frank V. Kennedy
1948-1950 — Kennith W. Phillippi
1950-1954 — W. T. Hollenbaugh
1954-1956 — Phillip A. Jenson
1956-1960 — Frank V. Kennedy
1960-1968 — Floyd H. Lischke
1968-1970 — Robert D. Brubaker
1970-1972 — Dewayne Merriam
1972-1974 — Ed Jirak
1974-1976 — Mr. McDaniel
1976-1982 — Claude Shults
1982-1984 — Darold Hedenskog
1984-1988 — Gus Halandras
1988-1992 — Jan Hughley
1992-1996 — Jon Hertzke
1996-2002 — Bill Dunham
2002-2008 — Steve Loshbaugh
2008-Current — Mandi Etheridge